TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

04

05 2022

Grodziski ratusz z tytułem „Modernizacji roku”? Głosujmy!


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Urząd Gminy Grodzisk Maz.Grodziski ratusz z tytułem „Modernizacji roku”? Głosujmy! - Grodzisk News


Trwa kolejna odsłona prestiżowego konkursu „Modernizacja roku”. Grodzisk, w przeszłości święcił triumfy w tym plebiscycie, w tym roku także powalczy o tytuł za sprawą nowego budynku ratusza miejskiego.


Grodzisk zna smak najwyższych wyróżnień w konkursie. W ubiegłych latach wygrał cały konkurs, gdy na szczycie zestawienia znalazła się Mediateka. Wcześniej zwycięstwo w swojej kategorii odniosła modernizacja grodziskiej Szkoły nr 1.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Grodzisk zna smak najwyższych wyróżnień w konkursie. W ubiegłych latach wygrał cały konkurs, gdy na szczycie zestawienia znalazła się Mediateka. Wcześniej zwycięstwo w swojej kategorii odniosła modernizacja grodziskiej Szkoły nr 1.

Teraz gmina liczy na sukces budowy ratusza. W opisie konkursowym możemy przeczytać, że „cechą wyróżniającą konstrukcję budynku jest półkolisty kształt, okalający urokliwą, secesyjną willę "Niespodzianka", usytuowaną w bezpośrednim sąsiedztwie. Nowoczesna konstrukcja fasady szklanej Ratusza stanowi powierzchnię odbicia dla zabytkowej willi. Budynek jest przeszklony niemal w całości - zarówno na zewnątrz, jak i w środku, przeziernymi ściankami działowymi. Ratusz spełnia najwyższe standardy estetyczne i funkcjonalne, jest przeznaczony jest do obsługi osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Wyposażony w panele fotowoltaiczne i solary jest przestronny, transparentny i zasilany w sposób przyjazny środowisku.”

Charakterystycznymi elementami są także oświetlenie fasady szklanej oraz zegar z herbem Grodziska Mazowieckiego umieszczony w żelbetowej części elewacji, ratusz ma być „przykładem udanego łączenia nowoczesnych standardów architektonicznych z zabytkową architekturą zlokalizowaną w bliskim sąsiedztwie.

Do sukcesu potrzebne są jednak głosy internautów. Każdy z nas może oddać jeden głos dziennie z jednego numeru IP w danym województwie. Wystarczy kliknąć TUTAJ i wybrać opcję „Zagłosuj” następnie „Zagłosuj na ten obiekt”

Na podstronie należy podać imię i nazwisko, adres mailowy, zaznaczyć "Nie jestem robotem" - a po udanej weryfikacji kliknąć "Zagłosuj", na podany adres mailowy wysłany zostanie link do aktywacji głosu, należy go zaakceptować.

Głosowanie trwa do 20 maja do godziny 12.00

💬︎   dodaj komentarz

niestety ale ten budynek ze szkła wyciśnięty tam na siłę nie dodaje uroku tej willi, obaeiam się, że klimatyzacja będzie kosztowała majątek, to szkło się strasznie nagrzeje latem. Powinniście zostawić ten teren zielony z bzami, które tam były latami i nie budować tego bloku jeszcze obok.

Piotr
05-05-2022 00:08

W tej kompozycji ratusz nie istnieje. Jest tylko tłem dla dworku.
Który archtekt tak się zbłaźnił?.

Jan
05-05-2022 09:45

Widać że szkło jest lekko przyciemnione. Istnieje taka możliwość że odbija promienie słoneczne. Także budynek nie musi się tak mocno nagrzewać.

Nowy
05-05-2022 10:07

odbierałem dowód niedawno, duszno, miejsce straszne, panie siedzące w tych szybach na zakręcie budynku mają tam ciasno(petent też) i jeszcze są od siebie oddzielone szyba pionową, i panie które miały najciaśniej na tym zakręcie jeszcze miały grzejnik za sobą! Tej konstrujcji nie ma co komentować, przytłacza willę, w oczy rzuca się ten nowy blok a nie jakiś ratusz. Szyby ciemne tak samo nagrzewająwm się jak zwykłe, Temperatura rośnie szybko, ten ratusz ze szkła zwrócony jest szybami jeszcze na północny zachód, klimatyzacja pochłonie majątek. Szkoda było tych zabudowań zabytkowych i tej zieleni, która tam była i tych pachnących bzów......Te bzy rodowici mueszkańcy pamiętają!

Zbyszek
05-05-2022 11:20

Też znam smak blichtru, tandety i średniowiecznej mentalności. A czego dotyczy hasło? Który go rok zmodernizowano? A ratusz jest budynkiem nowo zbudowanym, a nie jakaś modernizacją. Idiotyczne pomysły. Weźcie się do rzetelnej pracy.

Becia
05-05-2022 13:45
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.