reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

29

09 2022

Grodziski ratusz z tytułem „Budowa XXI wieku”!


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Urząd Gminy Grodzisk Maz.Grodziski ratusz z tytułem „Budowa XXI wieku”! - Grodzisk News


Budowa ratusza w Grodzisku nagrodzona została prestiżowym tytułem „Budowa XXI wieku” w ramach ogólnopolskiego konkursu na Modernizację Roku. Grodzisk po raz trzeci w swojej historii zdobył główną nagrodę.


Grodzisk w przeszłości cieszył się już nagrodami za „Modernizację roku” – za gruntowną przebudowę Szkoły nr 1 i budowę Mediateki.Teraz przyznano mu kolejne takie wyróżnienie. – Z wielką radością informujemy, że grodziski RATUSZ otrzymał tytuł: BUDOWA XXI w. w kategorii "Przestrzenie Administracyjno-Biurowe" w prestiżowym konkursie Modernizacja Roku & Budowa XXI w. Główna nagroda to dla gminy Grodzisk Mazowiecki wielkie wyróżnienie oraz ogromna motywacja do dalszego rozwoju. Wielkie gratulacje składamy również wykonawcy: firmie ZAB-BUD Sp. z .o.o., Warszawa oraz autorowi projektu: firmie LubCom Sp. z o.o., Lublin – napisał magistrat na Facebooku.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Swój udział w zdobyciu nagrody mieli też mieszkańcy, którzy głosowali w plebiscycie.

Przypomnijmy. W opisie konkursowym możemy przeczytać, że „cechą wyróżniającą konstrukcję budynku jest półkolisty kształt, okalający urokliwą, secesyjną willę "Niespodzianka", usytuowaną w bezpośrednim sąsiedztwie. Nowoczesna konstrukcja fasady szklanej Ratusza stanowi powierzchnię odbicia dla zabytkowej willi. Budynek jest przeszklony niemal w całości - zarówno na zewnątrz, jak i w środku, przeziernymi ściankami działowymi. Ratusz spełnia najwyższe standardy estetyczne i funkcjonalne, jest przeznaczony jest do obsługi osób o ograniczonej sprawności ruchowej. Wyposażony w panele fotowoltaiczne i solary jest przestronny, transparentny i zasilany w sposób przyjazny środowisku.”

Charakterystycznymi elementami są także oświetlenie fasady szklanej oraz zegar z herbem Grodziska Mazowieckiego umieszczony w żelbetowej części elewacji, ratusz ma być „przykładem udanego łączenia nowoczesnych standardów architektonicznych z zabytkową architekturą zlokalizowaną w bliskim sąsiedztwie.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Coś jak laur konsumenta, 1 etap bezpłatny, za 2 już trzeba zapłacić
Ktoś z ratusza się pochwali ile to kosztowało?

G
29-09-2022 16:07

Nie zasługujemy na taki cud jakim jest Grodzisk ale podoba się dla mnie się. Tu wszystko jest najlepsze w całym świecie.

KosiMazaki
29-09-2022 16:29

Tylko taki tytuł? Za skromnie. Dla mnie to przynajmniej "Budowa wszechczasów w układzie słonecznym"... A wszystko dzięki niedoścignionemu burmistrzowi i jego radnym z Ziemi Grodziskiej :)))) Zbiera się na wymioty gdy się to czyta. ktoś w to jeszcze wierzy? jeszcze półtora roku marnowania pieniędzy podatników i tej tragikomedii do wyborów, w których mam nadzieję, że po 30 latach mieszkańcy w końcu odsuną ich od stołków.

Bartek
29-09-2022 18:56

pokaż wszystkie komentarze (8)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.