TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

29

04 2021

Grodziski punkt drive-thru stanie na parkingu w Szczęsnem


Grodzisk News


foto: GrodziskNewsGrodziski punkt drive-thru stanie na parkingu w Szczęsnem - Grodzisk News


Wracamy do sprawy organizacji punktu szczepień drive-thru w grodziskiej gminie. Poznaliśmy bowiem szczegóły funkcjonowania obiektu.


reklama Grodzisk mazowiecki

Jest to punkt organizowany przez Szpital Zachodni w koordynacji ze starostą grodziskim i przy wsparciu gminy, która użyczyła placu, na którym działać będzie punkt. Mowa o części parkingu przy nowym cmentarzu w miejscowości Szczęsne.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

– Na miejscu zakończyły się już roboty drogowe porządkujące teren na potrzeby punktu drive-thru. Przygotowania idą pełną parą: trwa podłączanie sieci teleinformatycznych, koniecznych do obsługi punktu; w przyszłym tygodniu rozstawiane będą namioty; wydzielone będą też odpowiednie strefy dla aut, w których mieszkańcy przyjadą na szczepienie wylicza – Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska.

– W tym miejscu należy podkreślić, że za przygotowanie i działanie punktu drive-thru odpowiada Szpital Zachodni oraz grodziskie starostwo; grodziska gmina natomiast pomaga w całym przedsięwzięciu, m.in. użyczyła parkingu – dodaje.

Urzędnicy szacują, że szczepienia w punkcie drive-thru będą mogły ruszyć po 10 maja, kiedy tylko do punktu trafią szczepionki.

Jak działają punkty drive-thru?
Jeśli chodzi o samą procedurę szczepienia, to trzeba będzie wypełnić kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego dla osoby dorosłej przeciw COVID-19. Należy zjawić się na miejscu ok. 10 minut przed wyznaczoną godziną szczepienia. Nie ma potrzeby, żebyś był na miejscu wcześniej.

Następnie oczekiwanie w kolejce na miejscach wyznaczonych dla samochodów. Po otrzymaniu pozwolenia zaparkujemy pojazd na stanowisku szczepień przy osobie kwalifikującej i wykonującej szczepienie. Wszystkie szczepione osoby w pojeździe powinny przekazać osobie dokonującej kwalifikacji swoje wypełnione kwestionariusze wywiadu przed szczepieniem.

Osoba kwalifikująca może zadać każdemu pasażerowi zapisanemu na szczepienia kilka pytań odnośnie stanu zdrowia, zmierzyć ciśnienie i temperaturę. Po zakwalifikowaniu do szczepienia otrzymujemy iniekcję bez wychodzenia z auta. Po szczepieniu należy zaparkować na wskazanym miejscu na parkingu poszczepiennym. Zaszczepieni kierowcy pojazdów powinni odczekać minimum 20 minut po szczepieniu przed opuszczeniem punktu szczepień. Rekomendowany czas czekania dla pasażerów wynosi minimum 15 minut.

💬︎   dodaj komentarz

Koło smętarza?

Albert
29-04-2021 23:05

tak koło CMENTARZA.

wołodia
30-04-2021 09:26

Dość praktyczne rozwiązanie. Niektórzy mogą nie przeżyć więc będzie blisko.

Alx
30-04-2021 11:20

pokaż wszystkie komentarze (5)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.