reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

20

07 2021

Grodziski policjant w dniu wolnym pomógł rodzinie uciec z płonącego auta


Grodzisk News


foto: KPP Grodzisk Maz.Grodziski policjant w dniu wolnym pomógł rodzinie uciec z płonącego auta - Grodzisk News


Sierż. sztab. Cezary Koprek z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim pomógł pomógł kierowcy ewakuować z płonącego auta członków jego rodziny i zabezpieczył miejsce pożaru tak by nikt nie ucierpiał. – Udowodnił tym samym, że policjantem jest się zawsze bez względu na okoliczności a niesienie pomocy innym jest priorytetem – komentuje grodziska komenda.


reklama Grodzisk mazowiecki

Przebieg zdarzeń relacjonuje rzecznik prasowy grodziskiej komendy. – 18 lipca 2021 roku około 21:20 sierż. sztab. Cezary Koprek z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim w dniu wolnym od służby jechał samochodem drogą S-8 w kierunku Warszawy gdy zauważył przed sobą pojazd, z którego wydobywały się kłęby dymu. Kierowca tego pojazdu również zauważył zagrożenie i zatrzymał osobowego citroena na poboczu przed węzłem Czerniewice. W tym czasie policjant bez chwili zawahania zatrzymał w bezpiecznym miejscu swoje auto, zabrał gaśnicę i pobiegł ratować dobytek kierowcy. Pomógł mu wcześniej wydostać z jego wnętrza kobietę z dwójką dzieci i odprowadził ich w bezpieczne miejsce za barierami drogowymi – opisuje asp. sztab. Katarzyna Zych.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Niestety ogień w komorze silnika był na tyle duży, że wykorzystanie kilku gaśnic nie pozwoliło ugasić pożaru. Policjant ustalił z kierowcą, że pojazd wyposażony jest w instalację LPG co dodatkowo zwiększa ryzyko jego wybuchu. Wraz z kierowcą oznaczyli w miarę możliwości miejsce pożaru tak by nie doszło do zagrożenia dla innych osób.  Wraz z policjantami ruchu drogowego z Tomaszowa Mazowieckiego, którzy po chwili również dojechali na miejsce, pomógł zabezpieczyć miejsce pożaru pojazdu do czasu przyjazdu straży pożarnej. Po zakończonej akcji gaśniczej przewiózł swoim autem wystraszone maluchy oraz ich mamę do rodziny – dodaje rzeczniczka.

–  Swoją postawą sierż. sztab. Koprek udowodnił, że policjantem jest się zawsze bez względu na okoliczności, a niesienie pomocy innym jest priorytetem – podkreśla.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Wielki szacun dla tego policjanta!

Maciej
20-07-2021 22:09
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.