TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

24

09 2021

Grodziski park przy ul. Ordona zyska patronkę


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Marcin MasalskiGrodziski park przy ul. Ordona zyska patronkę - Grodzisk News


Grodziski park u zbiegu ulic Ordona i Chlewińskiej zyska patronkę. Ma nią zostać nauczycielka i honorowa obywatelka miasta Maria Michalak.


reklama Grodzisk Mazowiecki

Skwer otwarty w sierpniu 2018 roku ma do zaoferowania okolicznym mieszkańcom. Oprócz klasycznych ławek i zielonego terenu na terenie parku utworzono ziemny amfiteatr z drewnianych palisad, z „trawiastymi siedziskami”, dzięki czemu mogą się tam odbywać występy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Pierwotnie teren, na którym powstał był całkiem płaski, ale w południowo-zachodniej części usypano górki. Te z kolei pojawią się przy planowanym amfiteatrze, który powstanie w centralnej części parku. Jego widownia zaprojektowana została na usypanych kaskadowo skarpach. Posiano trawniki, posadzono drzewa i krzewy (3600 krzewów), ułożono alejki z nawierzchni mineralnych; zamontuje siłownię plenerową. Nie zabrakło rzeczonych ławek i koszy na śmieci.

Pod koniec września park zyskać powinien również patronkę. Na sesji rady miejskiej stanie bowiem uchwała, w myśl której park nosić miałby imię Marii Michalak. Maria Michalak była wieloletnią nauczycielką, jak również dyrektorką Szkoły Podstawowej nr 4 w Grodzisku Mazowieckim. Jako działaczka samorządowa lubiana była przez dzieci i młodzież i innych mieszkańców gminy. W 2007 roku otrzymała honorowe obywatelstwo Grodziska Mazowieckiego.

💬︎   dodaj komentarz

Jaja sobie robicie !

Kris
25-09-2021 06:29

Jako działaczka samorządowa lubiana była przez dzieci i młodzież oraz ziemniaków grodziskich.

zsl wiecznie żywy
25-09-2021 11:12

Moze patrona np ktoregos z deweloperów albo kolesi Ziemi Grodziskiej

Paweł
25-09-2021 11:51

pokaż wszystkie komentarze (7)

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.