reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

13

02 2024

Grodziski koncert „Dla pięknych Pań…” na Dzień Kobiet


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: centrumkultury.euGrodziski koncert „Dla pięknych Pań…” na Dzień Kobiet - Grodzisk News


Z okazji święta wszystkich kobiet grodziski ośrodek kultury zorganizuje koncert w hołdzie im właśnie. 8 marca na scenie sali widowiskowej CK wystąpią dwa grodziskie orkiestry z koncertem „Dla pięknych Pań…". Formacji orkiestrowej Gedeon Richter i Młodzieżowej Orkiestrze Dętej w Grodzisku towarzyszyć będzie solistka Hanna Chmielewska.


Pierwsza została założona w w 1974 roku jako Zakładowa Orkiestra Dęta Grodziskich Zakładów Farmaceutycznych „Polfa”. W sierpniu 2014 roku Orkiestra obchodziła jubileusz 40-lecia istnienia. Pierwszy jej koncert przypadł na rok 1975, a przez te wszystkie dekady orkiestra koncertwała w Polsce i za granicą.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Od 2014 roku formacja działa pod batutą Jerzego Wysockiego, puzonisty absolwenta warszawskiej Akademii Muzycznej. Wysocki to także członek Orkiestry Polskiego Radia i Telewizji Studia S -1 pod dyrekcją Andrzeja Trzaskowskiego, big bandu Wiesława Piergorólki, Big Warsaw Band, zespołu Asocjacja Hagaw, oraz innych formacji muzycznych. DYrygent wiele lat pracował też jako muzyk na amerykańskich i japońskich statkach pasażerskich.Za całokształt pracy oraz swój wkład w życie kulturalne regionu, Orkiestra Grodziskich Zakładów Farmaceutycznych „Polfa” została nagrodzona w roku 1999 „Złotą Bogorią” nadawaną przez Kapitułę przy Urzędzie Miasta Grodzisk Mazowiecki.

Młodzieżowa Orkiestra Dęta jest znacznie młodsza, ale nie mniej utalentowana i obecna w życiu Grodziska. Istnieje od 2007 roku, założona przez tamburmajora Ryszarda Klechę. W 2018 roku funkcję kapelmistrza orkiestry objął Tomasz Kirszling- trębacz i pedagog. W repertuarze orkiestry znajdują się utwory rozrywkowe, klasyczne, liturgiczne oraz wiele znanych szlagierów. Zespól znany jest nie tylko w gminie Grodzisk Mazowieckim, ale również w całym województwie mazowieckim. Swoje umiejętności systematycznie prezentuje w kraju, jak i poza jego granicami, między innymi we Francji czy Litwie.

W marcu 2018 roku nastąpiła całkowita rekonstrukcja zespołu. W związku z rozwojem orkiestry cały czas prowadzony jest nabór chętnych do nauki gry na instrumentach dętych oraz perkusyjnych. Na czas nauki zapewniane są instrumenty, a zajęcia prowadzone są przez doświadczonych muzyków.

Koncert odbędzie się 8 marca o godz. 19.00 w sali widowiskowej CK. Bilety można kupić online w cenie 20 złotych.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.