reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

15

03 2023

Grodziski klub tenisa ziemnego znów zawalczy o drużynowe mistrzostwo Polski


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Materiały SuperLIGA S.A.Grodziski klub tenisa ziemnego znów zawalczy o drużynowe mistrzostwo Polski - Grodzisk News


Centralny Klub Tenisowy z Grodziska Mazowieckiego przystępuje do nowego sezonu rozgrywek o tytuł drużynowego mistrza Polski w tenisie ziemnym. Apetyty po finale ostatnich rozgrywek są w Grodzisku duże.


Niedługo rozpocznie się druga edycja innowacyjnego projektu pod nazwą LOTTO SuperLIGA. Rozgrywki tenisowe, mające wyłonić drużynowego Mistrza Polski, wystartują w dniach 6-7 maja W sezonie zasadniczym zobaczymy osiem zespołów: BKT Advantage Bielsko-Biała (aktualny Mistrz Polski), CKT Grodzisk Mazowiecki, KT KUBALA Ustroń, KS Górnik Bytom, Tennis Team Kalisz, WKT Mera Warszawa, AZS Tenis Poznań oraz WKS Grunwald Poznań (beniaminek), które rozegrają siedem kolejek. Cztery ekipy z najlepszym bilansem punktowym zagrają w grudniowym turnieju FINAL FOUR o medale Drużynowych Mistrzostw Polski.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– Tenis przeżywa u nas swoje „pięć minut”. Głośne nazwiska w LOTTO SuperLIGA przyciągają kibiców na trybuny, a nie ma nic piękniejszego niż oglądanie sportu w profesjonalnym wymiarze na żywo – powiedziała Aida Bella – Dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej w Totalizator Sportowy sp. z o.o., właściciela marki LOTTO, która jest sponsorem tytularnym rozgrywek SuperLIGI.

Jednocześnie toczone będą rozgrywki w forBET 1.LIGA, w których wystąpi pięć drużyn: TIM GWARDIA Wrocław, COME-ON Wrocław, KT GAT Gdańsk, ZTT BAZALT Złotoryja oraz KT ROYAL Zielona Góra.

Drużyna zajmująca pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej uzyska bezpośrednią kwalifikację do najwyższej klasy rozgrywkowej, natomiast druga ekipa w stawce stoczy pojedynek barażowy o awans z zespołem z siódmego miejsca po sezonie zasadniczym LOTTO SuperLIGA.
Walka będzie zacięta. Szczególnie, że kluby na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej mocno się profesjonalizują.

– Mamy zespoły, które pozyskują sponsorów tytularnych. Z pełną odpowiedzialnością mogę dziś nazwać forBET 1. LIGĘ rozgrywkami zawodowymi. Od początku projektu przyświecał nam cel, aby kluby przeobrażały się w organizacje sportowe z prawdziwego zdarzenia i to się dzieje. Zmierzamy w dobrym kierunku – przekonywał Artur Bochenek, wiceprezes zarządu SuperLIGA S.A.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Niestety 5 minut tenisa w Grodzisku się skończy jak pis odejdzie od władzy.

Jac
16-03-2023 11:50
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.