reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

05

03 2023

Grodziska uchwała krajobrazowa oczyści miasto z nielegalnych reklam. Sprawdź terminy


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Urząd Gminy Grodzisk Maz.Grodziska uchwała krajobrazowa oczyści miasto z nielegalnych reklam. Sprawdź terminy - Grodzisk News


W maju ubiegłego roku weszła w życie grodziska uchwała krajobrazowa mająca uporządkować przestrzeń publiczną w gminie i doprowadzić do usunięcia nielegalnych i nieestetycznych reklam. Inne muszą być dostosowane do wymogów. Posiadacze banerów mają na to czas do 11 maja.


Termin ten dotyczy tablic reklamowych i urządzeń reklamowych, sytuowanych na ogrodzeniach (głównie chodzi o banery) oraz na nieruchomościach, na których znajdują się zabytki nieruchome, ujęte w Gminnej Ewidencji Zabytków Gminy Grodzisk Mazowiecki (w tym w rejestrze zabytków nieruchomych Województwa Mazowieckiego).

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

O rok więcej czasu – do 11 maja 2024 – mają posiadacze nośników reklamowych umieszczonych na budynkach i balkonach.

Z kolei dla tablic o banerów reklamowych sytuowanych na podstawie decyzji administracyjnej o pozwoleniu na budowę uchwała krajobrazowa przewiduje termin dostosowania do nowych przepisów

Jednocześnie należy pamiętać, że Każda tablica i urządzenie reklamowe, w tym szyld i baner montowane po 11 maja 2022 r. muszą być zgodne z wytycznymi obowiązującej uchwały krajobrazowej.

Kary są dotkliwe, wynoszą 112 zł za każdy dzień (opłata stała za 1 szt. niezgodnej reklamy) + 10 zł za każdy 1 m2 tej reklamy dziennie.

Zapisy uchwały znajdują się TUTAJ.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Grodziska uchwała krajobrazowa powinna oczyścić miasto także z murali zasponsorowanych z naszych pieniędzy przez Benka z ferajną

Grodziszczanie
05-03-2023 15:09

Co tam reklamy ja nadajniki G5 postawione a Pan Burmistrz mówi, że nie można nic z tym zrobić

Kaniewska
05-03-2023 19:22

Trzymam kciuki za skuteczność egzekwowania uchwały. Czas pożegnać Raszyn w Grodzisku.

Pos
05-03-2023 21:29

ograniczanie praw nic więcej

Bożena
05-03-2023 23:16

Wam ludzie to nic w tym kraju się nie podoba a murale a to inne propozycje dążące do estetyki czy prawa bo jak tylko jakaś zmiana czy zakaz,nakaz to wolność ograniczana,o matko tego już ścierpieć się nie da ale za granicami kraju to Polacy na wszystko się godzą i podoba się zakaz taki czy inny ale te ludziska to hipokryci was to chyba tylko w kosmos wysłać może tam będzie wszystko ok😁😁

Lena
06-03-2023 15:25

a markety i blaszaki handlowe na krolewskiej? a logo deweloperskie w miescie? a te paskudne murale i te obrazy na chałupach podświetlane? a logo stacji benzynowych?

Jacek
06-03-2023 23:13

Czy wy wszyscy powariowaliście? Przecież ta uchwała jest niezgodna z konstytucją i nie można zabronić umieszczania reklam, szyldów, banerów. Jest wolny rynek i każdy może reklamować swoją firmę, sklep Czy usługi.

Andrzej
08-03-2023 10:38
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.