reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

09

02 2023

Grodziska uchwała krajobrazowa kontra nielegalne reklamy


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: grodzisk.plGrodziska uchwała krajobrazowa kontra nielegalne reklamy - Grodzisk News


W maju ubiegłego roku weszła w życie grodziska uchwała krajobrazowa mająca uporządkować przestrzeń publiczną w gminie i doprowadzić do usunięcia nielegalnych i nieestetycznych reklam. Inne muszą być dostosowane do wymogów. Posiadacze banerów mają na to czas do 11 maja.


Termin ten dotyczy tablic reklamowych i urządzeń reklamowych, sytuowanych na ogrodzeniach (głównie chodzi o banery) oraz na nieruchomościach, na których znajdują się zabytki nieruchome, ujęte w Gminnej Ewidencji Zabytków Gminy Grodzisk Mazowiecki (w tym w rejestrze zabytków nieruchomych Województwa Mazowieckiego).

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

O rok więcej czasu – do 11 maja 2024 – mają posiadacze nośników reklamowych umieszczonych  na budynkach i balkonach.

Z kolei dla tablic o banerów reklamowych  sytuowanych na podstawie decyzji administracyjnej o pozwoleniu na budowę uchwała krajobrazowa przewiduje termin dostosowania do nowych przepisów

Jednocześnie należy pamiętać, że Każda tablica i urządzenie reklamowe, w tym szyld i baner montowane po 11 maja 2022 r. muszą być zgodne z wytycznymi obowiązującej uchwały krajobrazowej.

Kary są dotkliwe, wynoszą 112 zł za każdy dzień (opłata stała za 1 szt. niezgodnej reklamy) + 10 zł za każdy 1 m2 tej reklamy dziennie.

Zapisy uchwały znajdują się TUTAJ.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Brawa za przypomnienie znacznie przed terminem. Jest czas zaplanowanie działań.

Adam
09-02-2023 17:06

W końcu! Grodzisk ma potencjał do stania się najurokliwszym miejscem na Mazowszu, a banery i szyldy rodem z lat 90. XX wieku to zwykły śmietnik, pod którym giną ładne kamieniczki.

Wos
09-02-2023 18:27

z niecierpliwością czekam na dostosowanie się do nowych zasad przez janusza biznesu z merkuriona przy królewskiej. Pierwszy wyślę zawiadomienie do urzędu miasta jak nie zrobi porządku z tym syfem

kolo73
10-02-2023 10:56

pokaż wszystkie komentarze (5)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.