25 05 2020

Grodziska premiera książki o Moniuszce przełożona

25.05.2020, godz.: 11:13
Grodziska premiera książki o Moniuszce przełożona
fot. Fundacja Sofijka

Epidemia koronawirusa po raz kolejny przesunęła wyjątkową premierę książki w Grodzisku. O ile jednak okoliczności pozwolą, to szerszej publiczności ukaże się pierwsza w świecie książka o Stanisławie Moniuszce w całości zilustrowana przez dzieci.

Wiadomo już, że premiera nie odbędzie się 27 maja. – Niestety w związku z istniejącą nadal sytuacją związaną z koronawirusem i brakiem możliwości zorganizowania premiery w zaplanowanym na 27 maja terminie, znowu musimy zmienić datę naszego spotkania. Mamy nadzieję, że do 3 razy sztuka i tym razem spotkamy się 15 czerwca w Sali Widowiskowej w Centrum Kultury, a jeśli warunki pozwolą, to w Parku Skarbków – mówią ludzie z Fundacji Sofijka.

Książka powstała w ramach Programu Grantowego Patroni Roku Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej, realizowanego przez Fundację Sofijka – edukacja i rozwój. Projekt skierowany jest do dzieci w wieku 8-16 lat. Jego celem jest przybliżenie życia i twórczości wielkiego kompozytora oraz rozwijanie talentów plastycznych najmłodszych. A patronem medialnym akcji jest portal GrodziskNews.pl.

Książka to tylko część całego szeregu inicjatyw popularyzujących wśród dzieci i młodzieży postać wielkiego kompozytora. Do tej pory odbyły się warsztaty muzyczne, poprowadzone przez Krzysztofa Gwiazdę, koncertującego śpiewaka operowego, kompozytora oraz pedagoga, który przybliżył biografię i muzyczny dorobek Stanisława Moniuszki. Były też warsztaty ilustratorskie, podczas których dzieci pod okiem graficzki Anny Żaczek-Siwczuk, przeniosły na papier wizualizacje swoich wyobrażeń i inspiracji na temat Moniuszki oraz jego dzieł.

Zebrany zbiór ilustracji, tak różnorodnych, jak jej twórcy, opatrzony tekstami Izabeli Michty, autorki literatury dla dzieci, złożyły się na treść tej wyjątkowej książki. Pozycja ukaże się w nakładzie 400 egzemplarzy i trafi do ponad 30 wybranych placówek edukacyjnych i bibliotek.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.