19

09 2021

Grodziska Pogoń zwycięska w Siedlcach

Z tarczą powrócą z Siedlec piłkarze Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Zespół w czerwono-białych barwach wygrał z tamtejszą Pogonią 2:1 i dopisał do swojego konta bardzo cenne trzy punkty.

Mecz ułożył się po myśli trenera Krzysztofa Chrobaka i jego drużyny, bowiem w 37. minucie prowadzenie Pogoni dał gol Mariusza Wrzesińskiego, a siedem minut później wynik podwyższył Wojciech Kalinowski. Gdy wydawało się, że z takim rezultatem i w bardzo dobrych humorach grodziszczanie będą schodzić na przerwę, to jeszcze w doliczonym czasie pierwszej połowy kontaktową bramkę dla gospodarzy zdobył Miłosz Przybecki.

W drugiej odsłonie wynik nie uległ już zmianie, co oznacza, że czerwono-biali odnieśli zwycięstwo i z 12 punktami awansowali ze strefy spadkowej na bezpiecznie miejsce w środku tabeli, obecnie dziesiąte.

Podopieczni Krzysztofa Chrobaka będą mieli okazję pozostać na zwycięskiej ścieżce w najbliższą sobotę (25 września), kiedy to podejmą na własnym bosku zespół Motoru Lublin.

Pogoń Siedlce 1-2 Pogoń Grodzisk Mazowiecki
Miłosz Przybecki 45 - Michał Wrzesiński 37, Wojciech Kalinowski 44

Pogoń S.: 97. Bartosz Klebaniuk - 98. Maciej Kołoczek, 19. Maciej Wichtowski, 3. Robert Majewski, 2. Krystian Miś - 7. Miłosz Przybecki, 17. Bartosz Rymek (79, 18. Miguel López), 9. Wojciech Trochim (67, 6. Mateusz Piotrowski), 10. Marcin Kozłowski II, 56. Cezary Demianiuk - 15. Eduards Višņakovs (67, 23. Franciszek Wróblewski).

Pogoń Grodzisk Maz.: 1. Artur Haluch - 23. Michał Zimmer, 99. Daniel Choroś (77, 8. Rafał Zembrowski), 27. Michał Gładysz, 75. Aleksander Theus - 77. Wojciech Kalinowski (77, 20. Piotr Maślanka), 18. Piotr Owczarek, 6. Jakub Kołaczek (90, 10. Damian Jaroń), 14. Michał Wrzesiński, 7. Mateusz Lisowski - 9. Jean Franco Sarmiento (90, 13. Sebastian Kobiera).

żółte kartki: Rymek, Wichtowski - Choroś, Zimmer, Jaroń.
czerwona kartka: Michał Zimmer (89. minuta, Pogoń Grodzisk Maz., za drugą żółtą).