reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

19

01 2023

Grodziska komenda policji podsumowała ubiegły rok w powiecie. Spójrzmy na liczby


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: policja.gov.plGrodziska komenda policji podsumowała ubiegły rok w powiecie. Spójrzmy na liczby - Grodzisk News


Grodziska komenda powiatowa policji podsumowała 2022 rok pod względem różnych statystyk przestępczości, wykroczeń i wypadków. Publikujemy te dane jako pierwsi.


Dane statystyczne, obrazujące skalę przestępczości i wyniki pracy grodziskich policjantów za rok ubiegły są przedstawiane podczas tak zwanej odprawy rocznej, którą przechodzi każda komenda powiatowa lub wojewódzka.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

My już znamy te wskaźniki i prezentujemy je poniżej.

Ogólna liczba wszystkich przestępstw wszczętych na terenie powiatu grodziskiego w 2022 roku była nieco mniejsza niż rok wcześniej – wyniosła 1983 (w 2021r.-1988). Wykrywalność przestępstw wzrosła i wyniosła 69,95% (w 2021 r.- 67,85%). Policjanci wszczęli 1121 przestępstw kryminalnych (bez drogowych, gospodarczych, narkotykowych), a ich wykrywalność wyniosła 61,84 % ( w 2021r. – 60,43%).

W podziale na poszczególne kategorie przestępstw najbardziej uciążliwych dla mieszkańców, na terenie całego powiatu grodziskiego doszło m.in. do 307 kradzieży i 128 kradzieży z włamaniem (rok wcześniej- 318 i 135). Odnotowaliśmy 13 kradzieży samochodów (o 5 mniej), 67 uszkodzeń rzeczy (o 7 mniej), 9 przestępstw z kategorii uszczerbek na zdrowiu (taka sama liczba), 8 przestępstw rozbójniczych (o 3 mniej) i 5 bójek i pobić (o 2 mniej).

Ponadto grodziscy policjanci zatrzymali 531 sprawców przestępstw na gorącym uczynku, ujawnili łącznie 3318 różnych wykroczeń, wyeliminowali z ruchu 339 nietrzeźwych kierujących i przeprowadzili łącznie 16543 różne interwencje.

W 2022 roku na drogach powiatu doszło do 32 wypadków drogowych (taka sama liczba w 2021r.), w których zginęły 4 osoby (o 2 mniej), a ranne zostały 33 osoby (o 3 mniej). Policjanci byli wzywani do 1184 kolizji na drogach (w 2021r.- 1314).


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.
Warning: Undefined array key "tresc" in /home/server702229/ftp/txt/koment2.php on line 62

Warning: Undefined variable $podpis in /home/server702229/ftp/txt/koment2.php on line 63

Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.