reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

28

09 2023

Grodziska hala z tytułem w konkursie na „Modernizację roku”!


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Marcin MasalskiGrodziska hala z tytułem w konkursie na „Modernizację roku”! - Grodzisk News


Kolejny rok i kolejny laur w prestiżowym konkursie "Modernizacja roku". W tegorocznej odsłonie decyzją kapituły konkursowej oraz dzięki głosom internautów Grodzisk został nagrodzony za budowę Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej. Hala przy ul. Sportowej otrzymała tytuł "Budowa XXI w.".


Nagrodę podczas gali na Zamku Królewskim w Warszawie odebrali wiceburmistrz Tomasz Krupski oraz szefowa wydziału grodziskich inwestycji. W uzasadnieniu do przyznanego wyróżnienia kapituła konkursowa wskazała, iż "centrum posiada nowoczesną halę sportową, gromadzącą jednocześnie 3000 osób, o wyjątkowo uniwersalnej akustyce, gdzie czas pogłosu może być dostosowany do rodzaju wydarzenia. Część sportowo-rekreacyjna jest wyposażona w strefę fitness oraz sale do ćwiczeń, ściany wspinaczkowe".

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

I dalej: – Centrum oferuje podróż w kosmos, na razie tylko wirtualną, ale obraz słońca i gwiazd na niebie można na bieżąco monitorować przy wykorzystaniu cyfrowego teleskopu ulokowanego w obrotowej kopule ustawionej na wieży widokowej. Cyfrowy obraz jest transmitowany do sali planetarium i wyświetlany na ekranie powłokowym w kształcie półkuli. Tajemnice kosmosu możemy poznać nie tylko poprzez obserwację nieba, ale również w strefie edukacyjnej dla dzieci, tzw. „Małym Koperniku”, a także podziwiając prawdziwe meteoryty, które spadły przed laty na powierzchnię ziemi. Opisując zalety obiektu nie sposób nie wspomnieć o monolitycznej konstrukcji żelbetowej, w której projektanci zastosowali niezwykle trudne do wykonania rozwiązania wspornikowe o wysięgu rzędu kilkunastu metrów. Nie trzeba być inżynierem, aby zdawać sobie sprawę jak unikalną i odpowiedzialną konstrukcję wykonał Generalny Wykonawca obiektu. Rzeczywiście obiekt wygląda imponująco, zarówno w dzień, a szczególnie w nocy, kiedy miliony LED-ów oświetlających ściany zewnętrzne idealnie współgrają z ugwieżdżonym niebem w tle. Ten nowoczesny obiekt oddany do użytku w 2022 roku stanowi doskonałe miejsce do organizacji imprez sportowych, koncertów, wystaw, targów, okolicznościowych uroczystości czy bankietów. Miasto, w którym żyje ponad trzydzieści tysięcy ludzi zasługuje na tak prestiżowy obiekt, a ilość wydarzeń odbywających się niemal codziennie w jego wnętrzach jest bezdyskusyjnym potwierdzeniem słuszności decyzji o jego budowie" – napisali jurorzy w komentarzu do swojej decyzji.

Warto przypomnieć, że dla Grodziska to już kolejne takie wyróżnienie. W ubiegłych latach wygrał cały konkurs, gdy na szczycie zestawienia znalazła się Mediateka. Wcześniej zwycięstwo w swojej kategorii odniosła modernizacja grodziskiej Szkoły nr 1. W poprzedniej edycji zaś główną nagrodę w kategorii "przestrzenie administracyjno-biurowe", a tym samym wyróżnienie dla Budowy XXI wieku otrzymał nowy grodziski ratusz.

Grodziska hala z tytułem w konkursie na „Modernizację roku”! - Grodzisk News

💬︎   dodaj komentarz

Napiszcie proszę ile to kosztowało i kto pokrył te koszty.

G
28-09-2023 11:45

Jakbyś sie interesował to miało dotacje z EU przyznana jeszcze przed pandemia wiele lat wcześniej Założenia były około 80 mln zł, ale z kasy gminy wyłożą nie więcej niż 16 mln zł, a resztę stanowić będą przeróżne dotacje. Te informacje sa jawne można sobie sprawdzić

dddd
28-09-2023 15:03

Misiu dddd, ja mówię o tym konkursie za który trzeba zapłacić :-)
w zeszłym roku to było coś 3-5k pln

G
28-09-2023 16:50

pokaż wszystkie komentarze (4)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.