reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
grille gazowe

23

02 2023

Grodziska hala sportowa walczy o tytuł „Modernizacji roku”. Głosujmy!


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Grodziska hala sportowa walczy o tytuł „Modernizacji roku”. Głosujmy! - Grodzisk News


Grodziska hala sportowa powalczy o tytuł "Modernizacji roku". Po kilku poprzednich sukcesach miasto ma nadzieję na triumf i tym razem. W prestiżowym plebiscycie udział bierze także brwinowska inwestycja.


Grodzisk zna smak najwyższych wyróżnień w konkursie. W ubiegłych latach wygrał cały konkurs, gdy na szczycie zestawienia znalazła się Mediateka. Wcześniej zwycięstwo w swojej kategorii odniosła modernizacja grodziskiej Szkoły nr 1. W poprzedniej edycji zaś główną nagrodę w kategorii "przestrzenie administracyjno-biurowe", a tym samym wyróżnienie dla Budowy XXI wieku otrzymał nowy grodziski ratusz.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Teraz do rywalizacji o architektoniczny splendor miasto wystawia budowę Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej w Grodzisku Mazowieckim przy ul. Sportowej.

W opisie konkursowym czytamy. – Obiekt otwarto w 2022r. W budynku znajdzie się kilka sal, z czego największa, hala sportowo-widowiskowa z trybunami na 3 tysiące osób. Będą się w niej odbywały wydarzenia sportowe, oraz kulturalne. Całość kompleksu wieńczy wieża z tarasem widokowym, oraz małym obserwatorium astronomicznym. Na obiekcie przewidziano także edukacyjną strefę dla dzieci “Mały Kopernik”.

Brwinów też z kandydaturą
Innym samorządem z naszego regionu, który wystawił kandydaturę w konkursie "Modernizacja roku", jest Brwinów. Gmina liczy na poparcie rewitalizacji zabytkowego Pałacu Wierusz-Kowalskich w Parku Miejskim.

–Brwinowski pałac datowany jest na początek XX w. (program prac konserwatorskich wskazuje na 1910 r., a rejestr zabytków – na 1936 r.). Jego pierwszym właścicielem był Tadeusz Wierusz-Kowalski, który zapisał się w historii Brwinowa jako pierwszy prezes zarządu Ochotniczej Straży Ogniowej. Autorem projektu pałacu miał być znany architekt Stanisław Grochowicz. W okresie międzywojennym pałac służył jako letnia rezydencja rodziny Wierusz-Kowalskich. Podczas walk pod Brwinowem we wrześniu 1939 r. mieścił się w nim szpital polowy wojsk polskich. Po wojnie właścicielem pałacu i majątku rolnego była SGGW, która prowadziła tu działalność dydaktyczną. W 2001 r. SGGW zakończyła swoją działalność w Brwinowie, a zabytkowy pałac (wpisany do rejestru w 1981 r.) zaczął podupadać. W 2015 r. po wielu latach starań gmina Brwinów kupiła od SGGW pałac wraz z otaczającym go terenem o powierzchni 7,77 ha i podjęła działania zmierzające do rewaloryzacji budynku. Pałac stał się nowoczesnym i funkcjonalnym miejscem, zachowując swój zabytkowy charakter. Mieści się w nim siedziba Gminnego Ośrodka Kultury w Brwinowie. Pałac służy mieszkańcom jako przestrzeń do działań i wydarzeń artystycznych – czytamy w opisie konkursowym.

Głosować na swoich faworytów będzie można codziennie TUTAJ.

💬︎   dodaj komentarz

Głosujcie dla dobra Benka i jego ferajny!

zsl psl ziemia grodziska
23-02-2023 13:36

Wystarczy że Ziemia Grodziska wydała już pieniądze z moich podatków na udział w takim pseudo konkursie. Nie pierwszy i nie ostatni raz trwonią nasze podatki na propagandę sukcesu - konkursy, festyny, rekordy, broszury, billboardy etc. Takie konkursy zawsze są odpłatne, zazwyczaj z gwarantowanym określonym wynikiem... To jeszcze mam na to głosować....?!!! Bojkotować takie rzeczy to może przestaną marnować pieniądze z naszych podatków (np. od nieruchomości, gruntowych, 50% PIT każdego zameldowanego mieszkańca). Ludzie nie mają świadomości, ale wpłacają do budżetu tej gminy ze swoich podatków więcej niż im się wydaje np. zarabiając 4000 zł na rękę, rocznie ok. 1500 zł z odprowadzonego podatku PIT trafia do dyspozycji tej ekipki... Doliczcie do tego jeszcze podatki np. gruntowe i od nieruchomości... I co oni z tym robią? Niech każdy sobie odpowie.

Grodzisk Maz. - żeby deweloperom i kolesiom żyło się lepiej. Za Wasze podatki. A Wy stójcie w korkach i jeździjcie po dziurach
23-02-2023 15:00

Szkoły w Grodzisku też walczą o tytuł modernizacji roku?!

Olka
23-02-2023 15:02

pokaż wszystkie komentarze (8)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.