TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

29

09 2021

Grodziska gmina zaszczepi twojego psa przeciwko wściekliźnie. Ponowiła przetarg


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayGrodziska gmina zaszczepi twojego psa przeciwko wściekliźnie. Ponowiła przetarg - Grodzisk News


Grodzisk szykuje się do corocznej akcji szczepienia psów przeciwko wściekliźnie. Po pierwszym, nierozstrzygniętym przetargu urzędnicy mają nadzieję wyłonić tym razem wykonawcę zabiegów.


reklama Grodzisk Mazowiecki

Zadanie składać się będzie z dwóch etapów. Jeden to szczepienia czworonogów w mieście, a drugi – na wsiach. Warunkiem skorzystania z nich jest meldunek na terenie gminy. W mieście psy będą szczepione w gabinetach weterynaryjnych, na wsiach w zorganizowanych punktach. W przypadku mniejszych miejscowości właściciel czworonoga zgłosi chęć zaszczepienia sołtysowi i uzgodni z nim konkretny termin.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Akcja szczepień podzielona została na dwie tury. Pierwsza ma się rozpocząć od dnia podpisania umowy i potrwać maksymalnie 60 dni. Obejmuje w zasadzie wszystkie wsie w grodziskiej gminie. Są to zatem Adamowizna, Chlebnia, Chrzanów Duży, Chrzanów Mały, Czarny Las, Izdebno Kościelne, Izdebno Nowe, Mościska, Janinów, Kady, Kałęczyn, Kłudno Nowe, Kłudno Stare, Kłudzienko, Kozerki, Kozery, Kozery Nowe, Kraśnicza Wola, Książenice, Makówka, Marynin, Natolin, Odrano Wola, Opypy, Radonie, Szczęsne, Tłuste, Urszulin, Wężyk, Władków, Wólka Grodziska, Zabłotnia, Żuków-Adamów i Zapole.

Przewidziano łącznie 2,5 tysiąca preparatów.

W drugiej turze szczepieniami będą objęte czworonogi z samego Grodziska, dla których przygotowanych będzie półtora tysiąca dawek. W mieście akcja potrwa 90 dni. Magistrat zaś przewidział na to zadanie 91,8 tys. zł.

💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.