11 05 2019

Grodziska „Dwójka” się rozrasta [FOTO]

11.05.2019, godz.: 10:40
Grodziska „Dwójka” się rozrasta [FOTO]
fot. Facebook/Norbert Cegliński

Wiosną rozpoczęła się kompleksowa modernizacja i rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 2 w Grodzisku. Dziś widać już bardzo wyraźnie efekty trwających prac.

Przypomnijmy, że grodzisk zamierzał rozpocząć zarówno modernizację, jak i rozbudowę placówki o dodatkowe skrzydło z przeznaczeniem dla uczniów gimnazjum. W międzyczasie okazało się jednak, że reforma oświatowa storpeduje te plany i trzeba je zmodyfikować. W 2016 i 2017 roku magistrat przeprowadził kompleksową modernizację istniejącego budynku, dobudował klatkę schodową. Sprawę budowy dodatkowego skrzydła odłożono natomiast do czasu odpowiedniego zmodyfikowania dokumentacji projektowej. Wreszcie w lutym ogłoszono przetarg na budowę pięciokondygnacyjnego skrzydła budynku (4 naziemne, 1 podziemna) na potrzeby dydaktyczne. Jego powierzchnia całkowita to 1985 mkw. W postępowaniu wybrano ofertę firmy Eurodom za ponad 6,5 mln zł.

Budowniczowie jak widać nie zasypiają gruszek w popiele i zdążyli już nie tylko wykonać prace modernizacyjne wewnątrz istniejącego budynku, lecz także wybudowali i zamknęli bryłę nowego skrzydła. Teraz będą się tam toczyć prace instalacyjne i wykończeniowe wewnątrz obiektu oraz na zewnątrz.

Postępy prac zaprezentował na zdjęciach i zamieścił na swoim Facebooku grodziski radny Norbert Cegliński. Planowany termin zakończenia prac przypada na przełomie 2019 i 2020 roku.

fot. Facebook/Norbert Cegliński

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata