TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

09

02 2024

Grodzisk zrewitalizuje kwietne łąki w Parku Skarbków


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: grodzisk.plGrodzisk zrewitalizuje kwietne łąki w Parku Skarbków - Grodzisk News


Około 6700 mkw łąk kwietnych znajdujących się na terenie grodziskiego Parku Skarbków przejdzie rewitalizację. Miasto podpisało umowę z wykonawcą.


Grodzisk Mazowiecki otrzymał 4,5 mln zł na realizację zadania „Inwestycje w zakresie zielono-niebieskiej infrastruktury w Grodzisku Mazowieckim”. Jest ono współfinansowane ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego w ramach Programu Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu, obszar programowy: Łagodzenie zmian klimatu i adaptacja do ich skutków. W jego ramach miasto zrealizowało lub realizuje takie inwestycje jak przebudowa placu Wolności, budowa parków kieszonkowych przy ul. Orzeszkowej i Westfala, wykonanie nasadzeń przy ul. Zondka, a także zazielenienie, wsparcie bioróżnorodności, retencję wód na skwerze przy skrzyżowaniu ul. E. Orzeszkowej z ul. 3 Maja”.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Teraz miasto rozstrzygnęło kolejne postępowanie w ramach inwestycji w zielono-niebieską infrastrukturę. Wiceburmistrz Tomasz Krupski podpisał dziś umowę z wykonawcą, firmą Państwo Łąka na rewitalizację łąk kwiatowych w Parku Skarbków.

Zadanie obejmuje wykonanie tzw. stołówki dla owadów, czyli w praktyce rewitalizację łąk kwietnych o powierzchni min. 6700 mkw. Zamówienie obejmuje takie prace jak m.in. koszenie, sprzątanie, równanie i kształtowanie terenu (teren powinien być obniżony względem ciągów komunikacyjnych o 2-4 cm, aby umożliwić spływ wód opadowych), uprawę terenu glebogryzarką, sprawdzenie pH i ewentualne wapnowanie, wysiew powierzchniowy, wałowanie terenu, dostawę wraz z montażem domków dla owadów i małych zwierząt oraz wypielenie niepożądanych gatunków roślin.

Dodatkowo wykonawca będzie zobowiązany do pielęgnacji zieleni przez 24 miesiące od odbioru końcowego.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Po co wydawac na to pieniądze? Pracownicy zgkim w grodzisku w wiele osób przekopuja i uklepuja co jakiś czas klomby na deptaku. Do jednego klombu deptakowego ze dwa samochody zgkim i tyle ludzi, że hohoho. Nie lepiej kupić im nasiona łąki kwietnej w każdym markecie w Grodzisku do kupienia i posadzić? Zamiast jeździć samochodami zgkim wkolko po Grodzisku?.po co było za to płacić?

Andrzej
10-02-2024 01:17

A moze dla odmiany powstał by jakis park w Lakach

marianoitaliano
10-02-2024 09:39

A może za te pieniądze wyremontować plac zabaw przy szkole nr 4 dzieci na to czekają już tyle lat dla dzieci nie dostępny to chyba bardziej potrzebne

Lila
10-02-2024 11:59
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.