TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

19

10 2021

Grodzisk. Żołnierz wyniósł dziewczynkę z płonącego mieszkania, sam doznał poparzeń


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Dowództwo Wojsk Obrony TerytorialnejGrodzisk. Żołnierz wyniósł dziewczynkę z płonącego mieszkania, sam doznał poparzeń - Grodzisk News


Żołnierz Wojsk Obrony Terytorialnej uratował 10-letnią dziewczynkę z pożaru mieszkania w budynku przy ul. Jaśminowej w Grodzisku. Marcin Piotrowski wyniósł dziecko z lokalu objętego ogniem, ale sam doznał poparzeń ręki i twarzy I i II stopnia.


reklama Grodzisk Mazowiecki

Jak czytamy w komunikacie WOT, żołnierz ze swojego mieszkania zauważył pożar w mieszkaniu piętro niżej. Mając na uwadze, że w mieszkaniu znajduje się 10-letnia córka sąsiadów, która w tym czasie uczestniczyła w lekcjach online, przez okno wszedł do mieszkania.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– Wśród dymu i płomieni zobaczyłem spanikowaną i krzyczącą dziewczynkę. Wyniosłem ją z mieszkania podając dziecko sąsiadowi przez okno – relacjonuje szer. Marcin Piotrowski.

–Kiedy dziewczynka była już bezpieczna, żołnierz pozostał w mieszkaniu by upewnić się, że już nikt w nim przebywa. Kiedy szer. Piotrowski sprawdzał mieszkanie doszło do wybuchu, którego fala przewróciła i poparzyła go. Żołnierz otwierając zamki drzwi wyczołgał się z mieszkania, umożliwiając tym samym szybkie wejście funkcjonariuszom Straży Pożarnej. Dziewczynka z pożaru wyszła bez szwanku, natomiast żołnierz 6MBOT z poparzeniami I i II stopnia trafił do szpitala w Grodzisku Mazowieckim – czytamy dalej w komunikacie.

– Dziewczynka podziękowała mi i jest ok. Jestem już w domu i czuję się dobrze, czułem się lepiej, niż to wyglądało – mówi szer. Marcin Piotrowski.

Z relacji strażaków wynika, że zgłoszenie o pożarze dostali 15 października o godz. 12.46
o 12.46. Płonęła łazienka, do akcji wyjechały trzy zastępy. Strażacy ewakuowali z budynku jeszcze dwie osoby, które znajdowały się w mieszkaniu na ostatnim piętrze i nie mogły go opuścić ze względu na zadymienie klatki schodowej. – Przed budynkiem znajdował się również mężczyzna z poparzeniami twarzy, głowy i ramienia. Został zabrany do szpitala – mówi asp. Krzysztof Stefaniak, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

WOT robi sobie reklamę na krzywdzie innych. Ten godny podziwu facet wyniósł dziewczynkę jako sąsiad mieszkający obok. Chyba, że mieszkał w koszarach. Ponadto nie był zawodowym wojskowym, więc może miał inny fach w rękach, był np. kierowcą, monterem, informatykiem? Przyszywanie tego bohaterskiego czynu WOT jest nadużyciem.

Becia
19-10-2021 16:17

W punkt!

mareg
20-10-2021 10:38

w jakiej formacji służy jest tutaj najmniej ważne,WAŻNA jest postawa jako obywatela,jako człowieka.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

tolerancja
21-10-2021 11:36

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.