26 06 2015

Grodzisk zmienia studium zagospodarowania przestrzennego

26.06.2015, godz.: 13:54
Grodzisk zmienia studium zagospodarowania przestrzennego
fot. grodzisk.pl

Grodzisk przystępuje do opracowania nowego studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy. Stosowną uchwałę w tej sprawie przyjęła rada miejska. Zmiana studium bezpośrednio związana jest z przebiegiem planowanej linii 400 kV.

– Rozgrywa się bardzo poważny proces związany z budową na terenie naszej gminy linii wysokiego napięcia. Zdecydowana większość mieszkańców nie akceptuje proponowanego przebiegu linii, który różni się od pierwotnej koncepcji do dziś zresztą obecnej w dokumentach programu elektryfikacji województwa mazowieckiego. Dlatego uważamy, że powinniśmy zdecydowanie zabiegać, aby wybrano pierwotną trasę dla linii – wyjaśniał na sesji burmistrz Grzegorz Benedykciński. – Musimy w związku z tym zmienić studium, a w trakcie procedowania okaże się, czy w nowym dokumencie zmienimy przebieg linii, czy może całkowicie ją wyrzucimy. Decydujący głos w sprawie kształt studium będą mieli mieszkańcy. Co ważne rozpoczęcie opracowania nowego studium, pozwoli także od nowa procedować nad sprawą przebiegu linii 400 kV i nie tylko – dodał.

Burmistrz zapowiedział, że w tej konkretnej sprawie  urząd wyjdzie poza sztywne ramy procedur, opisanych w ustawie o planowaniu przestrzennym, i do każdego mieszkańca zostanie wysłane  zawiadomienie o zasadach i terminach składania wniosków i uwag do nowego studium.

Uchwała została przez rajców przyjęta jednogłośnie, co osoby zgromadzone na sali skwitowały brawami.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata