TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

15

04 2021

Grodzisk zasadzi ponad dwieście kolejnych drzew


Grodzisk News


foto: Facebook/Urząd Gminy Grodzisk Maz.Grodzisk zasadzi ponad dwieście kolejnych drzew - Grodzisk News


Grodzisk zamierza posadzić ponad 200 drzew w grodziskiej gminie. Nasadzenia już się rozpoczęły i obejmą takie gatunki, jak lipa, klon, grab i platan, to i tak tylko część planowanych okazów.


reklama Grodzisk mazowiecki

Grodziski magistrat, że posadzonych zostanie łącznie 225 drzew. – Wybrano dziesięć gatunków drzew odpornych na warunki miejskie. Każde drzewo zostanie otagowane tabliczką informacyjną z nazwą gatunkową drzewa w języku polskim i łacińskim, rokiem posadzenia oraz informacją kto wykonał nasadzenia. Planowanymi gatunkami drzew do nasadzenia są między innymi: lipa srebrzysta, jesion wyniosły, klon jawor, lipa szerokolistna, tulipanowiec amerykański, grab pospolity, platan klonolistny, klon czerwony, brzoza, surmia bignoniowa – opisują urzędnicy.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

–Nowe drzewa pojawiły się już w: Chlebni, Szczęsnym, Książenicach, Janinowie, Parku Stawy Walczewskiego, oraz przy ulicy: Chrzanowskiej, Bałtyckiej, Kopernika, Bairda, Radońskiej, 3 Maja i Kościuszki, łącznik po między ul. Daleką i ul. Chełmońskiego – dodaje.

Grodziski zakład wodociągów i kanalizacji rozpoczął także nasadzenia blisko 11 tysięcy roślin jednorocznych. Na skrzyżowaniach ulic i skwerach zakwitnie aż 6 tysięcy roślin cebulowych gatunku tulipan i czosnek.

– Dodatkowo na zlecenie burmistrza, przesadzono kolidujące z przebudową ul. Marylskiego drzewa na ul. Olszową – informuje magistrat.

💬︎   dodaj komentarz

Kto wymyślił te sklejki z 2 zdjęć w artykułach? Jak już chcecie tak robić, to róbcie to profesjonalnie, bo wychodzi jakaś kupa.

Jula
15-04-2021 08:11

'Grodzisk zamierza'
nie ma takiej osoby jak 'Grodzisk'
ani Gmina Grodzisk nie jest osobą, ani powiat grodziski.
za decyzjami stoją ludzie, urzędnicy.
Skoro wydają pieniądze zabrane ludziom w podatkach czy na kredyt które będziemy spłacać, gdzie jest koszt tych nasadzeń?

Adam
15-04-2021 09:19

a może przedstawicielka Urzędu odpowiedzialna za nasadzanie zieleni wytłumaczy się z NIEDOTRZYMYWANYCH OBIETNIC np.co dalej z tzw."szubienicami" przy ulicy Sienkiewicza.Obiecywała trzy (3) lata temu że "szubienice: będą pięknie obsadzone pnącymi krzewami,i co nadal świecą GOLIZNĄ.Mówiła w tamtym czasie DAJCIE nam trochę czasu na zasadzenie krzewów.Nie wiem co to za krzewy tam zasadziła ale przez trzy lata jakoś nic z nich NIE WYROSŁO.!!!

powieszony
15-04-2021 11:26

pokaż wszystkie komentarze (8)

reklama Grodzisk mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.