TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

15

05 2024

Grodzisk zaprasza na noc muzeów. Już w ten weekend


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Grodzisk zaprasza na noc muzeów. Już w ten weekend - Grodzisk News


Europejska Noc Muzeów ma w Polsce już przeszło 20-letnią historię. Podobnie jak w poprzednich edycjach także w tej Grodzisk przygotował atrakcje dla swoich mieszkańców i nie tylko. Spójrzmy zatem co przygotowano dla odwiedzających na 18 maja.


Polsce pierwszą Noc Muzeów zorganizowano w 2003 w poznańskim Muzeum Narodowym. Warszawa i okolice dołączyły do inicjatywy w następnym roku. Dziś organizuje ją ponad 120 miast w całej Europie. Grodzisk przyłączył się do akcji nieco później, ale od kilku dobrych co roku przygotowuje ciekawe propozycje na ten dzień.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Tegoroczna Noc Muzeów w mieście rozpocznie się od godz. 17.00, kiedy to będzie można wysłuchać koncertu uczniów PSM I st. im. T. Bairda oraz zwiedzić zabytkowy Dwór Mokronoskich i Skarbków.

O godz. 17.30 rozpocznie się z kolei wiosenny spacer szlakiem zabytków. Równocześnie w willi Niespodzianka rozpocznie się sesja zdjęciowa w stylu retro. Mieszkańcy będą mogli sfotografować się w strojach z różnych czasów. Sesja potrwa do 19.30.

Na tę z kolei godzinę organizatorzy zaplanowali wieczór kabaretowy Sławomira Hollanda w Mediatece. Występ nosi tytuł „Nic nowego pod słońcem”. Po występie komicznym będzie też czas na muzyczny przed centrum kultury z koncertem wystąpi zespół Czarnina, grający akustycznie tradycyjne melodie romskie, bałkańskie, bliskowschodnie z zupełnie nowymi aranżami.

Wreszcie zwieńczeniem wydarzeń będzie efektowny pokaz teatru ognia po zmroku. Początek o godz. 22.00.

Zaczynamy w Dworku Skarbka (ul. Okulickiego 8) o godz. 17.00 koncertem uczniów PSM I st. im. T. Bairda i zwiedzaniem zabytkowego westybulu zawierającym unikatowe dekoracje ścienne autorstwa Jana Bogumiła Plerscha – stąd wyruszymy na wiosenny spacer szlakiem zabytków, ukazującym najcenniejsze obiekty i miejsca na terenie miasta. O godz. 19.30 w Mediatece (ul. 3 Maja 57) odbędzie się wieczór kabaretowy, podczas którego legendarne teksty Tuwima, Hemara i Słonimskiego zabrzmią w mistrzowskiej interpretacji aktora Sławomira Hollanda. O godz. 21.00 na placu 500-lecia przed Centrum Kultury (ul. Spółdzielcza 9) zagra zespół Czarnina, a nocne niebo rozświetli ogień fireshow, którym pożegnamy się z publicznością. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny – mówią organizatorzy wydarzenia.

Grodzisk zaprasza na noc muzeów. Już w ten weekend - Grodzisk NewsJuż wcześniej informowaliśmy, że z okazji Nocy Muzeów będzie można
zwiedzać Legia Training Center w Książenicach.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

Po ostatnich wydarzeniach pokaz teatru ognia trochę niewczas w naszym mieście. Rozumiem, jest na to jakaś umowa, artyści muszą otrzymać wynagrodzenie, nikt nie mógł tego przewidzieć.
Andrzej


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.