reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

15

05 2024

Grodzisk zaprasza na noc muzeów. Już w ten weekend


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Europejska Noc Muzeów ma w Polsce już przeszło 20-letnią historię. Podobnie jak w poprzednich edycjach także w tej Grodzisk przygotował atrakcje dla swoich mieszkańców i nie tylko. Spójrzmy zatem co przygotowano dla odwiedzających na 18 maja.


Polsce pierwszą Noc Muzeów zorganizowano w 2003 w poznańskim Muzeum Narodowym. Warszawa i okolice dołączyły do inicjatywy w następnym roku. Dziś organizuje ją ponad 120 miast w całej Europie. Grodzisk przyłączył się do akcji nieco później, ale od kilku dobrych co roku przygotowuje ciekawe propozycje na ten dzień.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Tegoroczna Noc Muzeów w mieście rozpocznie się od godz. 17.00, kiedy to będzie można wysłuchać koncertu uczniów PSM I st. im. T. Bairda oraz zwiedzić zabytkowy Dwór Mokronoskich i Skarbków.

O godz. 17.30 rozpocznie się z kolei wiosenny spacer szlakiem zabytków. Równocześnie w willi Niespodzianka rozpocznie się sesja zdjęciowa w stylu retro. Mieszkańcy będą mogli sfotografować się w strojach z różnych czasów. Sesja potrwa do 19.30.

Na tę z kolei godzinę organizatorzy zaplanowali wieczór kabaretowy Sławomira Hollanda w Mediatece. Występ nosi tytuł „Nic nowego pod słońcem”. Po występie komicznym będzie też czas na muzyczny przed centrum kultury z koncertem wystąpi zespół Czarnina, grający akustycznie tradycyjne melodie romskie, bałkańskie, bliskowschodnie z zupełnie nowymi aranżami.

Wreszcie zwieńczeniem wydarzeń będzie efektowny pokaz teatru ognia po zmroku. Początek o godz. 22.00.

Zaczynamy w Dworku Skarbka (ul. Okulickiego 8) o godz. 17.00 koncertem uczniów PSM I st. im. T. Bairda i zwiedzaniem zabytkowego westybulu zawierającym unikatowe dekoracje ścienne autorstwa Jana Bogumiła Plerscha – stąd wyruszymy na wiosenny spacer szlakiem zabytków, ukazującym najcenniejsze obiekty i miejsca na terenie miasta. O godz. 19.30 w Mediatece (ul. 3 Maja 57) odbędzie się wieczór kabaretowy, podczas którego legendarne teksty Tuwima, Hemara i Słonimskiego zabrzmią w mistrzowskiej interpretacji aktora Sławomira Hollanda. O godz. 21.00 na placu 500-lecia przed Centrum Kultury (ul. Spółdzielcza 9) zagra zespół Czarnina, a nocne niebo rozświetli ogień fireshow, którym pożegnamy się z publicznością. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny – mówią organizatorzy wydarzenia.

Grodzisk zaprasza na noc muzeów. Już w ten weekend - Grodzisk NewsJuż wcześniej informowaliśmy, że z okazji Nocy Muzeów będzie można
zwiedzać Legia Training Center w Książenicach.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.