reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

14

09 2023

Grodzisk zaprasza na Europejski Tydzień Mobilności


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Grodzisk zaprasza na Europejski Tydzień Mobilności - Grodzisk News


Już w sobotę zacznie się Europejski Tydzień Mobilności, a nasz region zaproponuje mieszkańcom naszego regionu kilka udogodnień komunikacyjnych. Będą wśród nich m.in. darmowe przejazdy wukadką, lecz także działania i imprezy promujące transport ekologiczny.


Europejski Tydzień Mobilności (ETM) Największe coroczne wydarzenie poświęcone lokalnej promocji ekologicznego transportu miejskiego, obchodzone w Europie jako European Mobility Week (EMW) w dniach 16-22 września, organizowane regularnie od 2002 roku z inicjatywy Dyrekcji Generalnej Komisji Europejskiej ds. Środowiska oraz ds. Mobilności i Transportu.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Kulminacyjnym punktem ETM jest rokrocznie Dzień bez Samochodu, w którym lokalni przewoźnicy dają możliwość podróżowania środkami komunikacji publicznej za darmo. Nie inaczej będzie w tym roku.

Ale to nie wszystko. WuKaDka przygotowała wiele atrakcji, niespodzianek oraz konkursów. Jak co roku zwieńczeniem ETM będzie Dzień bez samochodu, podczas którego przejazdy wszystkimi pociągami oraz autobusami komunikacji zastępczej uruchamianymi na linii WKD będą bezpłatne – podał Grodzisk na Facebooku.

– W niedzielę, 17 września gmina Grodzisk Mazowiecki włącza się w inicjatywę i na terenie siedziby WKD w godz. 12:00-17:00 wystawi autobus elektryczny Solaris Urbino 9 LE electric w ramach promocji ekologicznego środka transportu publicznego – dodał.

Szczegółowy harmonogram wydarzeń tutaj.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Mydlenie oczu, a temat zabudowywania gminy i miasta ucichł.

Bogdan
14-09-2023 22:38
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.