reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

30

01 2024

Otwarcie planetarium w Grodzisku już w ten weekend! [WIDEO]


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Marcin MasalskiOtwarcie planetarium w Grodzisku już w ten weekend! [WIDEO] - Grodzisk News


Wielkimi krokami zbliża się otwarcie rozbudowanego planetarium na dachu hali sportowej w Grodzisku. W obiekcie znajdzie się m.in. nowoczesna sala multimedialna z wystawą„Mały Kopernik”. W programie na inaugurację tej nowinki organizatorzy przygotowali również wiele „kosmicznych” atrakcji. Impreza już w tę niedzielę, 4 lutego.


Wystawa multimedialna to kolejny element wielowątkowego przedsięwzięcia, jakim była budowa Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej w Grodzisku. Biorąc pod uwagę, jak dużą popularnością cieszy się obserwatorium astronomiczne, można z pewnością zakładać, że po starcie sali multimedialnej, zainteresowanie tym miejscem będzie jeszcze większe.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Zachęceniu do korzystania z planetarium już teraz w pełnej krasie służyć ma niedzielna impreza, podczas której organizatorzy zaplanowali: zwiedzanie nowej sali edukacyjnej „Kopernik”; miniseanse kina sferycznego; marsjańską Astrościankę ze strojami z NASA; warsztaty astronomiczne przygotowane przez Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii; kosmiczne dmuchańce; oglądanie mikroświata przez urządzenia DELTA Optical; zwiedzanie kopuły astronomicznej.

Będą także planety pneumatyczne, czyli symulacja warunków panujących na Marsie i Jowiszu; fotościanka „I Ty możesz zostać Astrogwiazdą”, warsztaty Grodziskiego Klubu Astronomicznego, malowanie buziek. Zaplanowano też pokaz filmu zwiastującego co zaoferuje nowe planetarium.

Start w niedzielę od 14.00.

Przypomnijmy. W ramach inwestycji Mały Kopernik zostały wydzielone poszczególne strefy stanowisk multimedialnych oraz zaplecza technicznego. Są tam m.in. trzy interaktywne kioski autostereoskopowe umożliwiające oglądanie obrazów 3D wyświetlanych na monitorze LCD bez potrzeby stosowania specjalnych okularów. Zostanie zainstalowane również kino sferyczne, czyli projekcja filmów 2D oraz 3D w standardzie fulldome, planetarium, czyli renderowany w czasie rzeczywistym astronomiczny pokaz nieba w standardzie fulldome. Pojawią się tam również prezentacje multimedialne i edukacyjne 2D. Ale to nie wszystko...

Ma też zostać zainstalowany symulator sferyczny lotów kosmicznych 5D. Będzie on wyposażony m.in. w system projekcji 2D/3D, ruchome fotele, efekt podmuchu powietrza.

Pomieszczenie wyposażone zostanie w system zarządzania ekspozycją.
A poniżej mały przedsmak


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.