reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

10

07 2021

Grodzisk zaprasza do Parku Ordona. Tak wygląda z lotu ptaka


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Marcin Masalski1 - Grodzisk News


Choć Park Ordona u zbiegu ulic Ordona i Cholewińskiej został zorganizowany już w 2018 roku, to wciąż zdarzają się sytuacje, że nie każdy mieszkaniec Grodziska wie gdzie znajduje się skwer. A warto go odwiedzić, bo jak widać na załączonym obrazku, wygląda naprawdę malowniczo.


– Skwer otwarty w sierpniu 2018 roku ma wiele do zaoferowania okolicznym mieszkańcom. Oprócz klasycznych ławek i zielonego terenu na terenie parku utworzono ziemny amfiteatr z drewnianych palisad, z „trawiastymi siedziskami”, dzięki czemu mogą się tam odbywać występy – przekonują urzędnicy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

– Schronienie w cieniu wysokich drzew znajdą dla siebie zarówno dorośli jak i dzieci. Starsi mieszkańcy mogą skorzystać z urządzeń siłowni plenerowej, natomiast dzieci swoją wiedzę na temat drzew, ptaków i owadów mogą sprawdzić za pomocą interaktywnych tablic edukacyjnych – gry typu „memo” – dodają.

Warto przypomnieć, że teren, na którym powstał park był całkiem płaski, ale w południowo-zachodniej części usypano górki. Te z kolei pojawiły się przy amfiteatrze. Jego widownia zaprojektowana została na usypanych kaskadowo skarpach.

Grodzisk zaprasza do Parku Ordona. Tak wygląda z lotu ptaka - Grodzisk News

💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.