reklama Grodzisk Mazowiecki
REKLAMA

Grodzisk zaczyna odkrywać karty przed Festiwalem Kultur Świata. Oto pierwszy zespół

Grodzisk News

skomentuj podziel się na Facebooku podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/UM Grodzisk Maz.Grodzisk zaczyna odkrywać karty przed Festiwalem Kultur Świata. Oto pierwszy zespół - Grodzisk News


Festiwal Kultur Świata powróci w te wakacje do Grodziska z feerią kolorów i nowych brzmień z różnych zakątków globu. Organizatorzy postanowili odkrywać pomału karty dotyczące artystów, którzy wystąpią podczas trzeciej już odsłony festiwalu. A pierwszym z zespołów jest Les Batuc’Ados!


Zeszłoroczna, druga edycja festiwalu cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców i zebrała zdecydowanie pozytywne recenzje zadbały oto wówczas pełne energii i artystycznej ekspresji zespoły z Kolumbii, Tajwanu, USA oraz Burundi. Nie brakowało również innych ciekawych wydarzeń towarzyszących.

REKLAMA

Nie inaczej ma być w tym roku. Festiwal zaplanowano w Grodzisku w dniach od 23 do 27 lipca, a jednym z zespołów, który wystąpi podczas wydarzenia będzie powstała w Centrum Młodzieży w Colombes we Francji formacja Centrum Młodzieży w Colombes.

To wyjątkowa grupa perkusyjna utworzona w 2004 roku na modłę brazylijskiej batucady, czyli formacji perkusyjnej wykonującej sambę. Z czasem wzbogaciła się o wpływy folklorów krajów pochodzenia młodzieży (karaibski, afrykański, orientalny, indyjski i południowoamerykański).

Młodzi uczestniczą nie tylko w warsztatach perkusyjnych, ale także tanecznych, teatralnych oraz muzycznych tworząc niesamowite widowiska taneczno-muzyczne. Brali udział w wielu festiwalach folklorystycznych. Są trzykrotnymi mistrzami batucady (rodzaj muzyki perkusyjnej wywodzący się z Brazylii, będący częścią samby, szczególnie tej granej podczas karnawału w Rio de Janeiro) – powiadają o zespole organizatorzy grodziskiego festiwalu.

Misją grupy jest uświadamianie młodzieży, że bez zaangażowania, systematycznej pracy i dyscypliny nie ma mowy o realnych osiągnięciach. Projekt ten pomaga również przełamywać negatywne stereotypy na temat młodzieży z przedmieść, często niesprawiedliwie przedstawianej w mediach.


Byłeś świadkiem wypadku lub nietypowego zdarzenia?

Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników?

ZOBACZ TEŻ




💬︎   dodaj komentarz

Nudne, po co to?! Troche szkoda pieniędzy na te hałasy.

Anna
10-06-2025 16:09

Pieniądze na coś innego przeznaczyć. Może to atrakcja dobra by była na lata 90te.

Magda
10-06-2025 21:40



AKTUALNOŚCI

Nowoczesny pojazd manewrowy trafi do parku maszyn WKD

Warszawska Kolej Dojazdowa ma w swoim taborze nie tylko pociągi do przewożenia pasażerów. To także szereg pojazdów niezbędnych do prac serwisowych i technicznych. Przewoźnik oznajmił niedawno, że zakupiono  nowoczesny pojazd manewrowy

Pożar domu w Starych Budach

Pięć zastępów straży pożarnej brało udział w akcji gaszenia ognia, który pojawił się w domu jednorodzinnym w Starych Budach. Strażacy przekazali konkretnie, iż płonął ganek przed wejściem do domu.

Wakacyjny rozkład jazdy WKD. Jak będą kursować pociągi w lipcu i sierpniu?

Warszawska Kolej Dojazdowa (WKD) ogłosiła zmiany w kursowaniu pociągów, które będą obowiązywać przez całe wakacje. Nowy, letni rozkład jazdy wejdzie w życie 1 lipca i potrwa do 31 sierpnia 2025. Pasażerowie powinni przygotować się na korekty w częstotliwości kursów, zarówno w dni powszednie, jak i w weekendy.

Jubileuszowy koncert Andrzeja Poniedzielskiego w Grodzisku

Przygotujcie się na wieczór pełen inteligentnego humoru, wzruszających piosenek i trwałych wspomnień! Centrum Kultury przy ulicy Spółdzielczej 9 stanie się sceną wyjątkowego wydarzenia: jubileuszu Andrzeja Poniedzielskiego.

Gdzie i kiedy wyłączą prąd w nowym tygodniu? Sprawdźcie

Zakład energetyczny podał listę adresów w regionie, pod którymi odetnie prąd. Będzie to spowodowane konserwacją sieci elektroenergetycznej.

Milanówek wymieni 500 lamp oświetlenia ulicznego

Mieszkańcy Milanówka mogą spodziewać się znaczącej poprawy jakości oświetlenia ulicznego. Trwa przetarg na wymianę dotychczasowych opraw sodowych na nowoczesne i energooszczędne oświetlenie LED, co przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa i komfortu w mieście.

Planszowy Grodzisk trwa w najlepsze! Przybywajcie jeszcze dziś i jutro

Rozpoczęty przed południem Festiwal Planszowy Grodzisk cieszy się spodziewanym powodzeniem wśród entuzjastów planszówek, karcianek i zmagań strategicznych. Powietrze zelektryzowane jest od wysiłku szarych komórek graczy, ale właśnie o kreatywną zabawę w miłej atmosferze tu chodzi. Chcesz poczuć te fluidy przyjdź i zagraj!

Kapliczka Lilpopów darowana Podkowie. Miasto przeprowadzi renowację

Podkowa Leśna otrzymała w darze od prywatnych właścicieli wyjątkowy prezent. Choć podarowana działka jest niewielkich rozmiarów to znajdująca się na niej figurka jest dla miasta niezwykle cenne. To postać Jezusa Chrystusa na postumencie – obiekt znany jako kapliczka Lilpopów. Miasto już snuje plany konserwacji pomnika.





NAJPOPULARNIEJSZE



NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE



odwiedź nasz profil na FB
REKLAMA

Copyright © 2014-2025 () - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.