TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

25

11 2021

Grodzisk z projektem budżetu na 2022. Ile na inwestycje?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayGrodzisk z projektem budżetu na 2022. Ile na inwestycje? - Grodzisk News


Grodzisk ma projekt budżetu na 2022 rok. Po stronie dochodów zapisano 373,5 mln zł, podczas gdy łączna kwota wydatków przewidywana jest na poziomie 403,2 mln zł. Oznaczać to będzie deficyt w wysokości prawie 29,7 miliona.


reklama Grodzisk Mazowiecki

W projekcie uchwały budżetowej widzimy również, że na inwestycje magistrat zamierza wydać 107 mln zł. Deficyt natomiast zostanie sfinansowany przychodami pochodzącymi z pożyczek i kredytów i niewykorzystanych środków.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Skoncentrujmy się jednak na rubrykach dotyczących inwestycji. Ponad jedną trzecią puli na inwestycje pochłoną przedsięwzięcia związane z budową dróg, parkingów, przystanków. 19 milionów pójdzie na same drogi. To zakończenie prac zleconych w 2021 roku. Poprawa bezpieczeństwa na wybudowanych drogach (sygnalizacja świetlna, progi, wysepki, chodniki), oznakowanie pionowe miasta. Położenie nawierzchni z destruktu w ramach potrzeb. Zakup płyt MON wraz z usługą położenia. Przekazanie materiałów do budowy dróg. Modernizacja mostów na terenie gminy w ramach Polskiego Ładu. Budowa i modernizacja ulic i dróg gminnych: ul. Okrężna i ulice boczne, Prosta, Kościuszki, Kilińskiego, 1 Maja, Ogrodowa, Szoslanda, parking przy pl. Zygmunta Starego, przy ul Kilińskiego i ul. Sportowej.

To także budowa dróg (ul. Chełmońskiego - ul. Daleka), przebudowa układu drogowego (ul. 3 maja i ul. Teligi oraz ul. Warszawska i Nadarzyńska). Zakup 2 autobusów elektrycznych, budowa zajezdni, przystosowanie sygnalizacji świetlnej. Budowa ścieżki rowerowej ul. Osowiecka. Budowa baz rowerowych ul. Teligi, Osowiecka, Okrężna.

Sześć milionów zapisano na budowę bloku mieszkalnego w Natolinie i modernizacje innych takich budynków m.in. przy ul. Składowej. Cztery miliony gmina wyda na modernizację pl. Zygmunta Starego. A 5,5 na plac Wolności. Trzy miliony mają pójść na budowę strażnicy OSP; ponad 3,2 mln na modernizacje szkół m.in. na Bartniaka oraz ZSP nr 1.

Półtora miliona pochłonie budowa Szkoły w Szczęsnem. Tye samo łącznie zapisano na modernizacje obiektów sportowych w al. Mokronoskich oraz hali przy ul. Westfala. Milionem gmina dofinansuje Szpital Zachodni m.in. w kwestii budowy lądowiska.

30 milionów to zaś kolejna transza za budowę centrum aktywizacji przy ul. Sportowej.

Pełną listę inwestycji znajdziecie tutaj.

💬︎   dodaj komentarz

Brawo ZSL-PSL-Ziemia Grodziska

zsl benka
26-11-2021 08:16

Ile zadłużenia? A raczej o ile wzrośnie głosami radnych Ziemi Grodziskiej? Aktualnie 130 mln zł.

Ziemia Grodziska - nieudolność, nepotyzm,, deweloperzy, kolesiostwo
26-11-2021 11:19

Jasne po co remontować ulice na Łąkach wystarczy że mają tam zakłady przemysłowe.

Gonzo
26-11-2021 13:15

pokaż wszystkie komentarze (5)

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.