27 02 2020

Grodzisk z nagrodą „Innowacyjny samorząd 2020”

27.02.2020, godz.: 08:34
Grodzisk z nagrodą „Innowacyjny samorząd 2020”
Fot. Facebook/Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki

Grodzisk Mazowiecki otrzymał nagrodę Polskiej Agencji Prasowej „Innowacyjny Samorząd 2020”. Nasza gmina zwyciężyła dzięki projektowi „Innowacyjna Biblioteka XXI wieku”.

Celem konkursu organizowanego przez PAP jest promocja innowacji wdrażanych przez jednostki samorządu terytorialnego opartych na nowych technologiach i nie tylko. Do konkursu zgłoszono 304 projekty nadesłane przez 184 samorządy. Dotyczyły one m.in. komunikacji, ekologii, edukacji czy sfery społecznej. Podzielono je na pięć kategorii: duże miasta (powyżej 200 tys. mieszkańców), gminy miejskie, gminy miejsko-wiejskie, gminy wiejskie i powiaty.

W kategorii gmin miejsko-wiejskich najlepszy okazał się projekt grodziskiej gminy „Innowacyjna Biblioteka XXI wieku”. Grodziska biblioteka jest zaprojektowana w trendzie „trzeciej przestrzeni” czyli czymś pomiędzy spersonalizowaną przestrzenią własnego domu a formalnym miejscem publicznym. Jest także naszpikowana nowymi technologiami. Dziennie Bibliotekę Publiczną w Grodzisku odwiedza około 400 osób, a w ciągu jednego roku do niej zapisało się 12 tys. mieszkańców co stanowi około 40 proc. mieszkańców Grodziska Mazowieckiego.

Fot. Facebook/Biblioteka Publiczna Gminy Grodzisk Mazowiecki

W pozostałych kategoriach wygrały:
Duże miasta – Gdynia za projekt „Gdyński Ogród Deszczowy”
Gminy miejskie – Ciechanów za projekt „T-MASTER Inteligentne pojemniki na odpady – ciechanowska rewolucja dla polskiej gospodarki odpadami”
Gminy wiejskie – Klembów za projekt „Nowoczesne i przyjazne usługi dla mieszkańców elementem rozwoju gminy Klembów”
Powiaty – powiat toruński za projekt „EU-geniusz wyruszył z labiryntem ze szkoły tajemnic do świata 3D – realizacja partnerskich projektów edukacyjnych współfinansowanych z EFS”

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata