reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

26

05 2023

Grodzisk wybuduje ulicę Prostą. Jest przetarg


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Urząd Miasta Grodzisk Maz.1 - Grodzisk News


Wiele wskazuje na to, że grodziszczanie mieszkający przy ul. Prostej będą mogli w przyszłorocznej wakacje cieszyć się drogą z prawdziwego zdarzenia. Magistrat ogłosił bowiem niedawno przetarg na kompleksową budowę ulicy z „pełnym uzbrojeniem” i do połowy czerwca będzie czekał na oferty.


Obecnie ul. Prosta jest drogą gruntową z bardzo wysłużoną nawierzchnią w złym stanie. Ma ona liczne spękania, dziury i nierówności, zaś po każdym większym deszczu nie sposób przejść tamtędy suchą stopą, ponieważ tworzy się duża ilość błota, nie brakuje głębokich kałuż.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Mając to na uwadze już kilka lat temu Grodzisk zlecił wykonanie projektu kompleksowej budowy drogi, która prócz nowej, asfaltowej nawierzchni zyska również chodniki, kanalizację deszczową, uregulowane zjazdy do posesji, nowe oświetlenie uliczne.

Teraz zaś przyszedł czas na wyłonienie wykonawcy inwestycji. Na składanie ofert firmy mają czas do połowy czerwca, a jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to związanie z ofertą a następnie zawarcie umowy powinny nastąpić jeszcze w lipcu tego roku.

Przedsięwzięcie obejmuje budowę drogi na odcinku 460 metrów od ul. Zacisze do ul. Kijowskiej oraz Łagodnej. Szerokość jezdni z kostki betonowej wyniesie według projektu 5,5 metra szerokości. Obecnie droga nie ma ani chodników, ani też poboczy, lecz w ramach inwestycji po prawie stronie pojawi się ciąg pieszo-rowerowy o szerokości trzech metrów, po przeciwnej zaś chodnik o metr węższy, znajdujący się odcinkowo na skrzyżowaniach z ulicami bocznymi dochodzącymi do Prostej.

Wykonawca zlikwiduje ewentualne kolizje instalacji energetycznych oraz teletechnicznych i wykona po nowemu oświetlenie uliczne.

Co ważne, rozwiązany zostanie też problem zalewania drogi przez deszczówkę, bowiem pod drogą wykonawca wybuduje jej odwodnienie.

Czas na realizację inwestycji to dokładnie 12 miesięcy. Jeżeli więc magistrat wybierze wykonawcę za pierwszym podejściem, to droga powinna być gotowa w przyszłoroczne wakacje.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

1
1


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.