TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

26

05 2023

Grodzisk wybuduje ulicę Prostą. Jest przetarg


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Urząd Miasta Grodzisk Maz.Grodzisk wybuduje ulicę Prostą. Jest przetarg - Grodzisk News


Wiele wskazuje na to, że grodziszczanie mieszkający przy ul. Prostej będą mogli w przyszłorocznej wakacje cieszyć się drogą z prawdziwego zdarzenia. Magistrat ogłosił bowiem niedawno przetarg na kompleksową budowę ulicy z „pełnym uzbrojeniem” i do połowy czerwca będzie czekał na oferty.


Obecnie ul. Prosta jest drogą gruntową z bardzo wysłużoną nawierzchnią w złym stanie. Ma ona liczne spękania, dziury i nierówności, zaś po każdym większym deszczu nie sposób przejść tamtędy suchą stopą, ponieważ tworzy się duża ilość błota, nie brakuje głębokich kałuż.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Mając to na uwadze już kilka lat temu Grodzisk zlecił wykonanie projektu kompleksowej budowy drogi, która prócz nowej, asfaltowej nawierzchni zyska również chodniki, kanalizację deszczową, uregulowane zjazdy do posesji, nowe oświetlenie uliczne.

Teraz zaś przyszedł czas na wyłonienie wykonawcy inwestycji. Na składanie ofert firmy mają czas do połowy czerwca, a jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to związanie z ofertą a następnie zawarcie umowy powinny nastąpić jeszcze w lipcu tego roku.

Przedsięwzięcie obejmuje budowę drogi na odcinku 460 metrów od ul. Zacisze do ul. Kijowskiej oraz Łagodnej. Szerokość jezdni z kostki betonowej wyniesie według projektu 5,5 metra szerokości. Obecnie droga nie ma ani chodników, ani też poboczy, lecz w ramach inwestycji po prawie stronie pojawi się ciąg pieszo-rowerowy o szerokości trzech metrów, po przeciwnej zaś chodnik o metr węższy, znajdujący się odcinkowo na skrzyżowaniach z ulicami bocznymi dochodzącymi do Prostej.

Wykonawca zlikwiduje ewentualne kolizje instalacji energetycznych oraz teletechnicznych i wykona po nowemu oświetlenie uliczne.

Co ważne, rozwiązany zostanie też problem zalewania drogi przez deszczówkę, bowiem pod drogą wykonawca wybuduje jej odwodnienie.

Czas na realizację inwestycji to dokładnie 12 miesięcy. Jeżeli więc magistrat wybierze wykonawcę za pierwszym podejściem, to droga powinna być gotowa w przyszłoroczne wakacje.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

To odrazu dodam wysepki spowalniające na krzyżówkach z bocznymi ulicami zaprojektować bo w tym momencie po tym piachu po 60km/h grzeją...

Prosta i jej odnogi
26-05-2023 21:29

Popieram

Stawik
19-06-2023 19:51
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.