TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

23

11 2022

Grodzisk. Wątpliwości wokół wycinki drzew wzdłuż Warszawskiej


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayGrodzisk. Wątpliwości wokół wycinki drzew wzdłuż Warszawskiej - Grodzisk News


Kosztem przeszło miliona złotych Grodzisk dokona gruntownej przebudowy ul. Warszawskiej. Z inwestycją wiąże się jednak konieczność wycięcia sporej liczby drzew wokół drogi. Wśród mieszkańców słychać zaś głosy zaniepokojenia o zbyt drastyczne karczowanie.


Przypomnijmy. Miasto zamierza przebudować fragment ul. Warszawskiej od ul. Batorego do ul. Tarnowskiej. To część znajdująca się na wysokości Stawów Walczewskiego (od strony placu zabaw). W zakres zamówienia wchodzi m.in. budowa zatoki autobusowej z peronem, budowa chodnika po południowej stronie ul. Warszawskiej, wykonanie zjazdów indywidualnych i publicznych, budowa przepustu pod chodnikiem w okolicy rzeki Rokicianki oraz wykonanie poboczy. Ponadto ma zostać tam wybudowana wiata przystankowa.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Zamówienie będzie realizowane w ramach Projektu „Zielone płuca Mazowsza – rozwój mobilności miejskiej w gminach południowo-zachodniej części województwa” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Nie brak jednak głosów, iż "zamiast zielonych płuc, przybędzie betonu. a ubędzie drzew wokół drogi".

Urzędnicy uspokajają: gmina po ukończeniu inwestycji ma obowiązek wykonać tzw. nasadzenia kompensacyjne, tak oby odtworzyć zadrzewioną przestrzeń wokół drogi. – Niestety realizacja takiej inwestycji wymaga wycięcia drzewa, ale zapewniam, że tylko w absolutnie koniecznym zakresie – mówi Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska.

– Poza tym chciałbym uspokoić mieszkańców, ponieważ drzewa wzdłuż drogi wrócą po skończonej inwestycji, i to w znacznie wyższej liczbie niż przed wycinką. Mamy praktykę nasadzeń kompensacyjnych dwóch drzew miejsce jednego, które zostało wycięte. Tak też będzie tym razem – dodaje włodarz.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Już wycięte wszystkie.

Tea
23-11-2022 13:52

Wyciąć wszystko co możliwe i ułożyć kostkę tak jak koło ING .
Kto to odebrał, wstyd !!!

Dąb
23-11-2022 17:07

Wyciąć wszystko i wylać asfalt tak jak na Traugutta gdzie wycięli stare i brzydkie lipy i akacjowe. Teraz jest 30cm trawnika i jest dużo ładniej i okuratnie i podoba się dla mnie. Za jedno drzewo o koronie 7 metrowej wsadzą dwa 2 metrowe i to też jest dobre. Tak trzymać.

KosiMazaki
23-11-2022 21:56

pokaż wszystkie komentarze (15)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.