20 02 2020

Grodzisk uspołeczni przedszkola na potrzeby mieszkańców

20.02.2020, godz.: 15:05
Grodzisk uspołeczni przedszkola na potrzeby mieszkańców

Liczba mieszkańców w grodziskiej gminie, w tym sprowadzających się tu rodzin, stale rośnie. To zaś rodzi potrzebę stworzenia nowych miejsc w przedszkolach. Grodzisk postanowił więc częściowo uspołecznić prywatne placówki, by zapewnić w nich miejsca przedszkolakom.

Na początku tygodnia burmistrz wydał ogłoszenie w tej sprawie. Z dokumentu wynika, że placówki prywatne chętne, by otrzymać z gminy pieniądze za przyjęcia dodatkowych dzieci, powinny żłożyć stosowne oferty.

W 2020 roku gmina przeznaczy na miejsca przedszkolne w prywatnych placówkach 637 tys. zł, zaś w 2021 – dwukrotność tej sumy, czyli ponad 1,27 mln zł.

– W przypadku, gdy liczba dzieci zakwalifikowanych do danego przedszkola niepublicznego będzie niższa od deklarowanej w ofercie, osoba prowadząca przedszkole nie może odmówić rodzicom zakwalifikowanych dzieci przyjęcia do placówki. W przypadku, gdy liczba dzieci ubiegających się o przyjęcie do danego przedszkola niepublicznego będzie wyższa od deklarowanej w ofercie, osoba prowadząca przedszkole może wyrazić zgodę na przyjęcie wszystkich dzieci (po uprzednim uzyskaniu zgody Burmistrza Grodziska Mazowieckiego) lub odmówić przyjęcia tej liczbie dzieci, która przewyższa deklarowaną liczbę w ofercie. Bezwzględne pierwszeństwo przyjęcia do wyłonionego w konkursie przedszkola mają dzieci, które uczęszczały do tego przedszkola w ramach wykorzystania miejsc dotowanych przez Gminę na podstawie ostatniego rozstrzygniętego konkursu, pod warunkiem złożenia deklaracji dotyczącej kontynuowania edukacji w tej placówce, zgodnie z art. 31 ust. 12 ustawy – Prawo oświatowe – czytamy w ogłoszeniu burmistrza Grzegorz Benedykcińskiego.

On sam mówił nam niedawno, iż gmina zamierza częściowo uspołecznić prywatne przedszkola do czasu wybudowania planowanych obiektów własnych – w miejscowości Szczęsne, a następnie na Okrężnej w Grodzisku oraz dobudowy skrzydła przedszkolnego w ksiązenickiej szkole.

Pełną treść ogłoszenia znajdziecie tutaj.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata