reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

26

12 2020

Grodzisk ureguluje stan rzeki Mrowny


Grodzisk News


foto: PixabayGrodzisk ureguluje stan rzeki Mrowny - Grodzisk News


Letnie deszcze mają coraz gwałtowniejszy charakter. Grodzisk chce uniknąć sytuacji z wylaniem rzeki Mrowny i tym samym podtopień okolicznych domostw. W związku z tym ogłosił przetarg na budowę zbiornika odprowadzającego nadmiar wody.


Dość dobrze mamy w pamięci ulewę jaka przeszła nad regionem w czerwcu tego roku. – Proszę sobie wyobrazić skalę tego deszczu, skoro po raz pierwszy od czasów niepamiętanych przez najstarszych mieszkańców wylała rzeka Mrowna – mówił nam wówczas Grzegorz Bendykciński, burmistrz Grodziska.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Wygląda na to, że gmina nie chce pozostawiać spraw losowi. Dlatego też na terenie Chlebni planowana jest inwestycja polegająca na wybudowaniu zbiornika wraz z regulacją i urządzeniami regulującymi stan wody. Działka, na której Grodzisk wybuduje staw, znajduje się poza obszarem ścisłej zabudowy. W przeszłości znajdowały się tam stawy hodowlane ograniczone wałami.

Od strony północnej działki usytuowana jest droga gminna nr 1508W od strony południowej i wschodniej na działkach przyległych trwają prace związane z budową obwodnicy miasta. Obwodnica przebiegać będzie na nasypie drogowym i w ramach jej budowy wykonana zostanie konserwacja koryta rzeki Mrowna oraz budowa jednoprzęsłowego mostu (o rozpiętości 26.2m) w ciągu drogi nad rzeką Mrowną. Planowany termin ukończenia inwestycji przypada na III kwartał 2022r.

Jak na razie przetarg dotyczy wykonania projektu inwestycji.


reklama Grodzisk mazowiecki

ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

I bardzo dobrze. Oprócz retencji będzie też rekreacja. Grodziski naprawdę jest coraz bardziej przyjazny do życia.

Gutek
26-12-2020 19:13

to moze tak link do przetargu ?

http://bip.grodzisk.pl

Somsiad
26-12-2020 22:15

Grodzisk być może, szkoda tylko, że kosztem reszty gminy - tam, gdzie ma powstać ten zbiornik to ostatni teren zielony po tej stronie miasta, reszta już poszła na strefy przemysłowe i obwodnicę, więc po prostu żyć nie umierać

zdziwiony
27-12-2020 13:55

pokaż wszystkie komentarze (8)
reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.