TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

18

05 2023

Grodzisk. Ścieżka rowerowa i chodnik za ponad 9 mln zł?


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: GrodziskNewsGrodzisk. Ścieżka rowerowa i chodnik za ponad 9 mln zł? - Grodzisk News


Grodzisk otworzył oferty na budowę ścieżki rowerowej, ciągu pieszo-rowerowego oraz chodnika wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 719. Zgłosiły się dwie firmy wyceniające swoje usługi od przeszło dziewięciu do prawie 12,5 mln zł.


Droga dla cyklistów miałaby powstać od skrzyżowania z ul. Chełmońskiego do granicy z gminą Jaktorów. Wyjściowo grodziski samorząd zapisał w budżecie na inwestycję 8 mln zł. Tymczasem niższa z ofert opiewa na 9,2 mln zł i należy do firmy budowlanej Pacholczyk SP Z.O.O. z Milanówka. Druga propozycja przetargowa należy z kolei do firmy Mabau SP Z.O.O. z Baniochy która zażyczyła sobie prawie 12,5 mln zł.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Okazuje się, że mimo iż niższa oferta przekracza zakładany budżet, to Grodzisk zamierza ją wybrać, jeśli spełni kryteria formalne. – Sytuacja na rynku budowlanym jasno pokazuje, że ceny cały czas idą w górę. Jeżeli więc niższa oferta przejdzie pozytywnie weryfikację formalno-merytoryczną, będziemy chcieli ją wybrać i ruszyć z inwestycją – mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska.

Przypomnijmy zatem, że w ramach zadania wykonawca rozbierze istniejące nawierzchnie w pasie drogowym drogi wojewódzkiej. Zakres robót obejmuje rozbiórki nawierzchni bitumicznych, nawierzchni z betonu cementowego, z kostki i płyt betonowych, wraz z istniejącymi podbudowami, obramowań typu krawężniki, obrzeża itp.

Pobuduje z kolei odwodnienie drogi i przepusty pod zjazdami i drogami poprzecznymi; przebuduje obecne przepusty. Wykonawca ustawi krawężniki, wybuduje nawierzchnie, ścieżek i chodnika.

Ważnym elementem inwestycji będzie wykonanie przejścia dla pieszych przez drogę wojewódzką nr 719 w rejonie skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 579 sterowanego sygnalizacją świetlną.

Inwestycja ma być gotowa do 20 grudnia tego roku.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Ciekawe czy te ścieżki rowerowe będą tak fatalnie zrobione jak inne w Grodzisku (brak wjazdów, brak zjazdów, trzeba schodzić z roweru na każdym skrzyżowaniu). Dramat.

ralf
18-05-2023 19:27

Szkoda że ktoś zapomniał o przejściu dla pieszych przy ul Marsa w kozerkach

Nieśmiały
18-05-2023 20:59

Dokładnie. Jeszcze kilka takich ścieżek i w ogóle nie będzie można jeździć legalnie rowerem. Można będzie w zamian wziąć rower na spacer.

Rowerzysta
18-05-2023 23:54

pokaż wszystkie komentarze (7)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.