TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

21

04 2022

Grodzisk rozda mieszkańcom 500 sadzonek na 500-lecie miasta. Już w piątek


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Urząd Gminy Grodzisk Maz.Grodzisk rozda mieszkańcom 500 sadzonek na 500-lecie miasta. Już w piątek - Grodzisk News


22 kwietnia przypada Międzynarodowy Dzień Ziemi, który od przeszło pół wieku wiąże się z postawami proekologicznymi. Z tej okazji nie tylko w Milanówku i Żabiej Woli (o czym pisaliśmy wcześniej) lecz także w Grodzisku rozdawane będą sadzonki roślin. Akcja nawiązywać ma zarazem do tegorocznego jubileuszu 500-lecia miasta.


22 kwietnia urzędnicy będą w Mediatece rozdawać rośliny mieszkańcom chętnym, by się nimi zaopiekować. – W najbliższy piątek 22 kwietnia z okazji „Dnia Ziemi” w roku 500-lecia nadania praw miejskich naszemu miastu, mamy dla Was zielony prezent. Pracownicy urzędu pod budynkiem Mediateka Grodzisk w godzinach od 14.00 do 16.00 będą rozdawać rośliny. Mamy dla Was 500 sadzonek krzewów gatunku tawuła w różnych odmianach – podał grodziski magistrat.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

O Dniu Ziemi słów kilka...
Dzień Ziemi obchodzony jest w momencie równonocy wiosennej na półkuli północnej, czyli w dniu równonocy jesiennej na półkuli południowej. Ten dzień wyróżnia się tym, że na całej planecie dzień trwa tyle samo, co noc. Równonoc wiosenna w starożytnych kulturach rolniczych wiązała się ze świętem rodzącego się życia. Współcześnie podkreśla się, że jest to dzień swoistej równowagi mogącej pomóc w odrzuceniu wzajemnych różnic między ludźmi odmiennych ras i religii. Niezależnie od wyznawanej wiary czy przynależności etnicznej, wszyscy przedstawiciele Homo sapiens dzielą między siebie tę samą planetę, która - według organizatorów Dnia Ziemi - jest naszym wspólnym dobrem.

W styczniu 1970 roku propagatorzy z nurtów proekologicznych postanowili nazwać organizowane 22 kwietnia akcje również Dniem Ziemi. Sukces tego pomysłu stał się zaczynem dorocznych obchodów, które wypromował Gaylord Nelson, amerykański senator wspierający ochronę środowiska. Nelson postanowił wykorzystać aktywność studentów z okresu lat 70., aby nadać akcji nową jakość. Za koordynację działań wśród młodzieży odpowiedzialny był świeżo upieczony absolwent Uniwersytetu Stanford, Denis Hayes, kończący w tym czasie drugi kierunek na Uniwersytecie Harvarda. W latach 70. aktywność polityczna studentów budziła żywe zainteresowanie mediów. 


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

od kogo kupione te sadzonki?

cyprysik
21-04-2022 17:35

W ostatnim czasie w Grodzisku więcej wycinaja starodrzewia niż sądzą,ale nikt o tym nie piszę.

Wiem
22-04-2022 10:53

Tawuła ? . Drzewa tlenowe powinni rozdawać .

manski
22-04-2022 12:58

pokaż wszystkie komentarze (6)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.