TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

10

11 2021

Grodzisk rozbuduje system miejskiego monitoringu


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: PixabayGrodzisk rozbuduje system miejskiego monitoringu - Grodzisk News


Grodziski magistrat zamierza rozbudować system miejskiego monitoringu. Jest przetarg na dostawę i montaż 20 kamer.


Przedmiotem zamówienia jest dostawa, montaż i uruchomienie: sprzętu komputerowego oraz kamer szybkoobrotowych megapikselowych i stacjonarnych IP, które będą dołączone do systemu kamer zamontowanych. Łącznie ma zostać zainstalowanych 11 kamer obrotowych i 9 kamer zwykłych.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Nowe kamery pojawią się: na skrzyżowaniu ulic Nadarzyńskiej i Piaskowej, na Stawach Goliana od strony ul. Sienkiewicza i od strony ul. Skłodowskiej-Curie, na ul. Traugutta, przy parkingu na terenie klubu Pogoń Grodzisk, na ul. Sportowej, na placu przy OSP Książenice, na terenie parafii w Izdebnie Kościelnym, na Stawach Walczewskiego od strony ul. Warszawskiej, na ul. Teligi, na skrzyżowaniu Żyrardowskiej i Chełmońskiego, w rejonie przejazdu kolejowego na ul. Piaskowej, na ul. Żydowskiej w rejonie parkingu wielopoziomowego.

Kiedy kamery zostaną zainstalowane i uruchomione? Wykonawca będzie miał na to 60 dni od daty podpisania umowy.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

A przy skrzyżowaniu z wiaduktem przy parku?
Może tam dodać jeszcze fotoradar...

xyz
10-11-2021 11:46

może skoro jest XXI wiek to naprawcie lampy na deptaku. trzy tygodnie czarno na deptaku!!! A kamery no cóż, przy deptaku są ale czy ktoś ich używa?? To towarzystwo co zaopatruje się w sklepach przy deptaku w alkohol i siedzi całe lato w klombach(dosłownie w klombach i na ławkach) to ktoś to widzi w monitoringu? po co jest monitoring na deptaku?

Mama
10-11-2021 17:23

Po co nam te kamery, jeśli w przypadku zaistniałego problemu przeciętny człowiek bez pozwolenia policji lub sądu nie może mieć dostępu do zarejestrowanych zdarzeń?

Anna
10-11-2021 18:20

Montaż kamer w Grodzisku jest chyba wyrzucaniem pieniędzy, skoro nikt nagraniami nie chce się interesować. Parę miesięcy temu byłem świadkiem zdarzenia na skrzyżowaniu ul. Bałtyckiej i Piłsudskiego (obok kamer), którym w następnym dniu usiłowałem zainteresować Straż Miejską i Policję.
W Straży usłyszałem, że centrum monitoringu znajduje się na Komendzie Policji, a od dyżurnego na Komendzie dowiedziałem się, że monitoring jest miejski i Policja się nim nie zajmuje.

Leszek
10-11-2021 22:48

Grodzisk za rządów benedykcińskiego i Ziemi Grodziskiej w pełnej krasie... Spróbuj coś załatwić lub chociaż ustalić w którymkolwiek urzędzie tutaj, to dopiero zobaczysz festiwal kompetencji, spychologii, nieudacznictwa... Cierpliwości jednak, byle do wyborów i pogonić to stąd.

Grodzisk Maz. - gmina deweloperów i kolesiostwa
11-11-2021 21:14

Dodatkowe kamery to wg mnie zbędny wydatek. Nic z tego monitoringu nie wynika. Nie wiem czy ktoś na żywo analizuje obraz z tych kamer ale raczej nie ma reakcji na zaistniałe nieprawidlowości. Przykladem może byc część parku Skarbków przy torach. Najpierw kamieniami potłuczono kamery następnie gdy ich już nie było rozpoczęto dewastację parkowych ławek. Wg mnie monitoring ma sens tylko wtedy gdy ktoś widzi w kamerzy nieprawidłowość i natychmiast wysyła odpowiednie służby. Zgadzam się z przedmówcami że to strata pieniędzy.

wojak33
11-11-2021 18:02

A może fotoradar na Szczęsnej bo tam kierowcy zupełnie nie pamiętają że to teren zabudowany.

Jjjjjj
20-11-2021 09:22
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.