27 03 2020

Grodzisk również będzie rozdawał maseczki

27.03.2020, godz.: 17:15
Grodzisk również będzie rozdawał maseczki
Fot. Pixabay

W najbliższym czasie do mieszkańców grodziskiej gminy trafią tysiące maseczek. To kolejny samorząd w regionie, który będzie je rozdawał.

Wcześniej informowaliśmy, że Jaktorów i Milanówek będą rozdawać maseczki dla swoich mieszkańców. Burmistrz tej drugiej miejscowości zaznaczył również, że niebawem do milanowian trafią również buteleczki z płynem dezynfekującym (więcej tutaj).

Dziś o podobnej akcji informuje Grodzisk Mazowiecki, bowiem gmina zakupiła maseczki i w tej chwili oczekuje na ich dostawę. – Na Państwa prośbę maseczki będą sukcesywnie rozdawane do skrzynek pocztowych. O szczegółach akcji powiadomimy w przyszłym tygodniu – czytamy w komunikacie zamieszczonym na oficjalnym profilu miasta na Facebooku. – Pamiętajmy, że aby wirus się nie rozprzestrzeniał najlepiej abyśmy pozostali w domach. Ograniczmy nasze wychodzenie do minimum – dodają urzędnicy.

Ile tych maseczek zostanie zakupionych? – Złożyliśmy zamówienie na 30 tys. maseczek, nie wiem czy tyle dostaniemy, na razie będziemy mieć ich około 4 tys. Będą one dostarczane przede wszystkim osobom będącym w grupie największego ryzyka – mówi nam burmistrz Grzegorz Benedykciński. – Ale chciałem zaapelować jeszcze raz. Zostańmy w domu. Wychodźmy tylko w wyjątkowych sytuacjach – dodał burmistrz Grodziska Mazowieckiego.

Dodaj Komentarz

8 odpowiedzi na “Grodzisk również będzie rozdawał maseczki”

 1. Mieszkaniec pisze:

  Dlaczego dopiero teraz. Przecież można było od razu środki które miały być wydane na maszynę do testów, a zostały w budżecie. Powinny od razu być przekierowanie do walki z rozprzestrzenianiem się wirusa. A tak poza tym, maseczki według artykułu trafią na początku do grupy podwyższonego ryzyka. Podobno maseczki nie chronią gdy używa je osoba zdrowa tylko gdy nosi ją osoba zarażona aby zmniejszyć ryzyko zarażenia się od niej.

 2. Anonim pisze:

  Czyli w jaki sposób będą doręczane?

  • Sonia pisze:

   W jaki sposob beda rozdzielone pierwsze maseczki czytam w grupie najwiekszego ryzyka ok ale jaka to grupa – seniorzy? A przeciez jest duzo osob nie seniorow z np. POHP z astma i to jest grupa najwiekszego ryzyka a urzad nie jest i niie bedzie w posiadaniu informacji o stanie zdrowia

 3. Sonia pisze:

  W jaki sposób będzie kwalifikowana osoba w grupie ryzyka bo wiek to nie tylko są osoby z POHP z astma mimo że nie są seniorami i też są w grupie największego ryzyka

 4. alx pisze:

  Ludzie nie dajcie się ogłupiać! Maseczka to może być dla chorego , zdrowemu nic nie da. Chroni przed wirusem jak krata przed komarami, ale jak macie się czuć lepiej to ok. Podobno najważniejsza w sprawach zdrowia jest psychika.

 5. slawek pisze:

  Ludzie co to za cyrk. Po co komu jedna maseczka. Kolejna akcja marketingowa. Lepiej otwórzcie targ /tylko żywność/ możliwość sprzedaży przez cały tydzień, ludzie by kupili przynajmniej coś zdrowego. Nastąpiło by większe rozproszenie, więcej punktów nabycia żywności. Bezpieczniej pod chmurką niż w lidlu czy biedaronce. No wpieramy naszych skoro się słyszy o jakiś markowanych tarczach proponowanych przez rząd.

 6. JSC pisze:

  Unia dawała wsparcie dla grup producenckich… ale nie chciało się zakładać.

 7. Tess pisze:

  Nie naleźybotwierać targowiska. Stanie się miejscem zarazy. Nie będzie można wtedy wyjść i nigdzie nie zrobić zakupów. Świeże warzywa moźna zamówić u wielu rolników telefonicznie i nawet przywożą do domu. Tak teź jest z nabiałem, wędliną i mięsem. Wszystko moźna zamówić Teraz trzeba siedzieć w domu i przeczekać epidemię i to jest najwaźniejsze. Co od źycia jest ważniejsze ? Dla mnie zdrowie i źycie to priorytet. TMożecie się ze mną nie zgadzać. Każdy ma prawo mieć swoje zdanie, tylko powinien umieć je uzasadnić.
  Pozdrawiam. Źyczę wszystkim mieszkańcom Grodziska duźo zdrowia. I starajcie się nie opuszczać mieszkania, domu, podwórka. Wtedy epidemia szybciej się skończy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata