14 09 2020

Grodzisk przygotuje nowy plan rewitalizacji gminy

14.09.2020, godz.: 12:03
Grodzisk przygotuje nowy plan rewitalizacji gminy
fot. Marcin Masalski

Grodzisk ogłosił niedawno przetarg na opracowanie tzw. Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Grodzisk Mazowiecki na lata 2021-2030. Będzie to zarazem kontynuacja strategicznego dokumentu, który samorząd już posiada.

O tym, iż aktualizacja programu rewitalizacji na 10 lat – od 2021 do 2030 roku – zostanie przyjęta stanowiła uchwała rady miejskiej z 2017 roku.

– Gminny Program Rewitalizacji (GPR) jest podstawowym dokumentem uchwalonym przez gminę umożliwiającym prowadzenie kompleksowych działań rewitalizacyjnych na wyznaczonym obszarze przy współudziale lokalnej społeczności. Fundamentem Gminnego Programu Rewitalizacji jest szczegółowa diagnoza obszaru rewitalizacji, która ukazuje występujące na nim negatywne zjawiska społeczne, gospodarcze i przestrzenno-funkcjonalne. GPR określa, na podstawie wyników diagnozy, cele rewitalizacji oraz kierunki działań, za pośrednictwem których wskazany obszar ma zostać wyprowadzony ze stanu kryzysu, w którym się aktualnie znajduje. Zawiera również opis przedsięwzięć, które będą realizowane na obszarze rewitalizacji – czytamy w prztargowej specyfikacji zamoówienia.

Prograram rwetializacji gminy obejmować ma m.in. opis powiązań programu rewitalizacji z dokumentami strategicznymi i planistycznymi gminy; diagnozę czynników i zjawisk kryzysowych oraz skala i charakter potrzeb rewitalizacji; zasięgi przestrzenne obszaru/obszarów rewitalizacji na mapach zawierających wskazanie granic obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji na mapie; listę planowanych, podstawowych projektów i przedsięwzięć rewitalizacyjnych wraz z ich opisami zawierającymi, w odniesieniu do każdego projektu/przedsięwzięcia rewitalizacyjnego, co najmniej: nazwę i wskazanie podmiotów go realizujących, zakres realizowanych zadań, lokalizację (miejsce przeprowadzenia danego projektu), szacowaną wartość, prognozowane rezultaty wraz ze sposobem ich oceny i zmierzenia w odniesieniu do celów rewitalizacji.

Firma, która wygra przetarg, będzie miała czas na wykonanie opracowania do końca tego roku.

💬︎ 1

Dodaj Komentarz

Jedna odpowiedź do “Grodzisk przygotuje nowy plan rewitalizacji gminy”

  1. JSC pisze:

    Out sourcing dokumentów strategicznych? To już na prawdę przesada!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.