07 04 2020

Grodzisk przygotował poradnik dla przedsiębiorców w związku z COVID-19

07.04.2020, godz.: 11:14
Grodzisk przygotował poradnik dla przedsiębiorców w związku z COVID-19
fot. grodzisk.pl

1 kwietnia weszła w życie tzw. Tarcza antykryzysowa i specjalna ustawa dotycząca rozwiązań mających pomóc pracodawcom i pracownikom przetrwać kryzys gospodarczy wywołany epidemią koronawirusa. Grodzisk przygotował poradnik dla przedsiębiorców, przystępnie opisujący te rozwiązania.

Poradnik ma wyjaśniać ważne kwestie zapisane w dokummentach rządowych zawiłym legislacyjnym językiem. – Pan Grzegorz Benedykciński polecił mi przygotowanie dla Państwa poradnika, który stanowiłby „pierwszą pomoc” dla przedsiębiorcy w odnalezieniu się w gąszczu nowych przepisów prawnych. Opracowanie, które przekazuję w Państwa ręce, ma na celu przedstawienie najważniejszych zmian i nowych rozwiązań prawnych, które z punktu widzenia prowadzonego przez Państwa biznesu uznałam za najistotniejsze. W poradniku opisałam więc instytucje mające na celu wsparcie przedsiębiorców i ochronę miejsc pracy, nowe zwolnienia i ulgi oraz sytuacje, w których następuje odroczenie lub zawieszenie terminów niektórych obowiązków prawnych, a także zmiany na nowo kształtujące istniejące stosunki prawne – mówi Katarzyna Klonowska, radca prawny w grodziskim urzędzie.

– Dla ułatwienia korzystania przez Państwa z opracowania, przy omawianych zagadnieniach powołałam podstawę prawną, a na końcu poradnika zamieściłam link do potrzebnych wniosków oraz do ustawy o COVID-19, co pozwoli w szybki sposób znaleźć szczegóły regulacji, która Państwa zainteresuje. Mam nadzieję, że przygotowany dla Państwa skrypt będzie pomocny w zrozumieniu nowej ustawy, ale przewrotnie życzę Państwu, abyście w jak najmniejszym stopniu musieli korzystać z rozwiązań antykryzysowych – dodaje.

Poradnik znajduje się TUTAJ.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata