19 12 2019

Grodzisk: Program dotacji na wymianę „kopciuchów” do rozszerzenia?

19.12.2019, godz.: 13:06
Grodzisk: Program dotacji na  wymianę „kopciuchów” do rozszerzenia?
fot. grodzisk.pl/Archiwum

Grodzisk, podobnie jak inne gminy w regionie, będzie przekazywał dotacje mieszkańcom na wymianę pieców na niskoemisyjne. Okazuje się, jednak, że nie wszystkie opcje niskiej emisji uwzględnia program dofinansowań.

Zwrócił na to uwagę jeden z mieszkańców liście do redakcji. – Chciałbym aby Wasz portal merytorycznie zajął się tematem smogu w naszej gminie i sposobami walki z nim. Osobiście chciałem skorzystać z nagłaśnianego projektu gminnego, wymień kopciucha z dotacją do 6000 złotych. Dotacja dotyczy zainstalowania ekologicznego nowego źródła ciepła, pieca gazowego, lub elektrycznego. „Elektrycznego” – słowo klucz. Nasza Gmina nie uznaje, za elektryczne źródło ciepła nowoczesnych pomp ciepła! Kuriozum – mówi pan Paweł.

Z pytaniem w tej sprawie zwróciliśmy się zatem do burmistrza Grodziska. – Rzeczywiście, w przyjętej uchwale nie uwzględniliśmy rozwiązania, na które zwraca uwagę mieszkaniec. Nie ma chyba jednak przeszkód formalnych, choć musimy to sprawdzić, aby włączyć w ten zakres pompy ciepła – wyjaśnia Grzegorz Benedykciński.

– Dobrze, że zwróciliście na to uwagę, a za waszym pośrednictwem proszę, by mieszkaniec złożył do urzędu pismo dotyczące postulowanego rozwiązania – dodaje burmistrz.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata