TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

05

10 2021

Grodzisk. Posadzą kilkanaście tysięcy roślin przy Traugutta i Granicznej


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Grodzisk. Posadzą kilkanaście tysięcy roślin przy Traugutta i Granicznej - Grodzisk News


Grodzisk zazieleni się jeszcze bardziej. Ostatnio informowaliśmy, że wzdłuż ul. Królewskiej posadzono przeszło dziesięć tysięcy różnych roślin. Teraz magistrat poinformował, że kilkanaście tysięcy kolejnych pojawi się w obrębie skrzyżowania ulic Matejki, Traugutta i Granicznej.


Tym razem w planach jest zasadzenie ponad 13 tysięcy roślin. – W ramach projektu skrzyżowanie ul. Traugutta/ ul. Matejki z ul. Graniczną zazieleni się ponad 13 tysiącami roślin. Do stworzenia kwiatowej kompozycji wykorzystane zostaną kule cisowe oraz białe formy betonowe. Skrzyżowanie w dzielnicy Łąki zostanie ukwiecone poprzez nasadzenia róż okrywowych, kwitnących równie obficie jak pozostałe róże w naszym mieście, będą to gatunki: "Flashing Meadow", "Short track" oraz "Marathon" – podał magistrat na Facebooku.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–W okresie jesienno-zimowym uwagę mieszkańców przyciągną także barwne rośliny jednoroczne oraz gęste kule bukszpanowe. Natomiast wiosną przyszłego roku pięknie zakwitną rośliny czosnki oraz aż cztery tysiące tulipanów – dodał.

Nasadzenia zieleni miasto prowadzi w ramach projektu „Podniesienie standardów życia poprzez poprawę jakości przestrzeni publicznej, w tym terenów zieleni, gminy Grodzisk Mazowiecki – Etap II”, który dofinansowany jest w 85% ze środków unijnych.

Grodzisk. Posadzą kilkanaście tysięcy roślin przy Traugutta i Granicznej - Grodzisk News
Grodzisk. Posadzą kilkanaście tysięcy roślin przy Traugutta i Granicznej - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Odpowiadasz na

z kierunku Piaseczna pachną mi te sadzonki
Majkel


Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.Treść komentarza
Podpis📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.