TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

05

10 2021

Grodzisk. Posadzą kilkanaście tysięcy roślin przy Traugutta i Granicznej


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

Grodzisk. Posadzą kilkanaście tysięcy roślin przy Traugutta i Granicznej - Grodzisk News


Grodzisk zazieleni się jeszcze bardziej. Ostatnio informowaliśmy, że wzdłuż ul. Królewskiej posadzono przeszło dziesięć tysięcy różnych roślin. Teraz magistrat poinformował, że kilkanaście tysięcy kolejnych pojawi się w obrębie skrzyżowania ulic Matejki, Traugutta i Granicznej.


Tym razem w planach jest zasadzenie ponad 13 tysięcy roślin. – W ramach projektu skrzyżowanie ul. Traugutta/ ul. Matejki z ul. Graniczną zazieleni się ponad 13 tysiącami roślin. Do stworzenia kwiatowej kompozycji wykorzystane zostaną kule cisowe oraz białe formy betonowe. Skrzyżowanie w dzielnicy Łąki zostanie ukwiecone poprzez nasadzenia róż okrywowych, kwitnących równie obficie jak pozostałe róże w naszym mieście, będą to gatunki: "Flashing Meadow", "Short track" oraz "Marathon" – podał magistrat na Facebooku.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–W okresie jesienno-zimowym uwagę mieszkańców przyciągną także barwne rośliny jednoroczne oraz gęste kule bukszpanowe. Natomiast wiosną przyszłego roku pięknie zakwitną rośliny czosnki oraz aż cztery tysiące tulipanów – dodał.

Nasadzenia zieleni miasto prowadzi w ramach projektu „Podniesienie standardów życia poprzez poprawę jakości przestrzeni publicznej, w tym terenów zieleni, gminy Grodzisk Mazowiecki – Etap II”, który dofinansowany jest w 85% ze środków unijnych.

Grodzisk. Posadzą kilkanaście tysięcy roślin przy Traugutta i Granicznej - Grodzisk News
Grodzisk. Posadzą kilkanaście tysięcy roślin przy Traugutta i Granicznej - Grodzisk News


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

z kierunku Piaseczna pachną mi te sadzonki

Majkel
05-10-2021 14:41

Majkel, dawaj ten namiar na sadzonki. Też jestem zainteresowana kupnem, to może skorzystam z twojej wiedzy.

Ogrodniczka
05-10-2021 15:35

Super! Ale gdzie się podziały kosze na śmiecie? Kiedyś były niemalże przy każdym skrzyżowaniu, obok każdego przejścia dla pieszych. Teraz idzie się np. z piesełem na spacer i nie ma gdzie "dwójeczki" wyrzucić. Może trzeba zanosić pod nowy Ratusz?

z11
06-10-2021 07:15

„Podniesienie standardów życia poprzez poprawę jakości przestrzeni publicznej" Oczywiście jazda terkoczącym ciągnikiem z hałasującą pompą o 7 rano po deptaku to naprawdę podniesienie standardu mieszkańców deptaka a jaka ekologia, jak spaliny wlatują nam do mieszkań. No cóż a straż miejska dostała super samochód ekologiczny, a tu takie dno

Mieszkaniec Grodziska
06-10-2021 09:12
📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2022 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.