reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

31

08 2022

Grodzisk. Podpisali umowę na wykończenie hali sportowej


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: Facebook/Urząd Gminy Grodzisk Maz.Grodzisk. Podpisali umowę na wykończenie hali sportowej - Grodzisk News


10 i 11 września wielkie otwarcie hali widowiskowo-sportowej. Od tego dnia mieszkańcy będą mogli korzystać z obiektu. Do połowy przyszłego roku prowadzone będą prace wykończeniowe obiektu. Grodzisk podpisał z firmą Skanska umowę właśnie na nie.


Wykończenie przewidziane umową obejmuje wykonanie pomieszczeń na pierwszym i drugim piętrze. Chodzi zarówno o sale administracyjne, przewidziane do obsługi obiektu dla jego pracowników, jak również o wielofunkcyjne sale do aktywności dla mieszkańców: sala treningowa oraz turniejowa do tenisa stołowego, sala fitness wraz z siłownią oraz pełne zaplecze trenersko-sanitarne.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–W ramach prac budowlanych przewidziano do realizacji ścianki wydzielające układ pomieszczeń, warstwy podkładowe posadzkowe wraz z wykończeniem (wykończone wykładzinami, posadzkami sportowymi oraz płytkami ceramicznymi), sufity podwieszane (stanowiące zabudowę instalacji i spełniające rolę wygłuszenia pomieszczeń), wykonanie stolarki, ślusarki, balustrad zabezpieczających, wyposażenie sanitariatów oraz części socjalnych, a także pomieszczeń biurowych i sal wielofunkcyjnych – poinformował grodziski magistrat.

– Planowane jest wykonanie kompletu instalacji obsługujących pomieszczenia, w tym: instalację ciepłej i zimnej wody wraz z armaturą sterującą, instalację kanalizacji wewnętrznej, instalację centralnego ogrzewania i instalację klimatyzacyjną, instalację wentylacji mechanicznej, kompletne instalacje elektryczne oraz teletechniczne. Przewidziano także wykonanie źródła energii odnawialnej w postaci paneli fotowoltaicznych znajdujących się na dachu hali. Łączna powierzchnia użytkowa Hali Sportowej wyniesie docelowo ponad 8 500 m2 natomiast powierzchnia do wykończenia pomieszczeń wynosi około 2000 m2 – dodają urzędnicy.

Umowa, którą Grodzisk podpisał z firmą Skanska, dotyczy zatem elementów, które znalazły się w pierwotnym przetargu, ale trzeba było je z niego "wykroić", aby udało się znaleźć wykonawcę i zachowa wielomilionowe dofinansowanie na budowę hali.

Obiekt po wykończeniu będzie mógł w jednym czasie pomieścić 200 osób trenujących, 3000 widzów i 100 osób w salach edukacyjnych. – Hala będzie przystosowana do organizowania najróżniejszych wydarzeń sportowych i kulturalnych. Budynek hali połączony zostanie z sąsiadującą Szkołą Podstawową za pośrednictwem żelbetowego łącznika, w hali będą prowadzone zajęcia wychowania fizycznego uczniów tej szkoły oraz zajęcia sportowe dla uczniów pozostałych szkół na terenie gminy – podał magistrat.

Umowa dotycząca wykończenia obiektu opiewa na 12,9 mln zł, z czego 9,7 mln pochodzić będzie z dotacji w ramach Polskiego Ładu. Inwestycja ma być zrealizowana do końca czerwca przyszłego roku.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Z ciekawości zapytam czy to prawda, że UKS Sparta nie będzie rozgrywać swoich spotkań w II lidze na tym obiekcie z powodów "komercyjnych"? Bo docierają do mnie dość ciekawe informacje dotyczące wykorzystania obiektu.

Lord
31-08-2022 09:18

Towarzysz pierwszy sekretarz znowu uroczyście oddaje nieukończone inwestycje.
Dzięki temu może przecinać wstęgi i uroczyście otwierać każdą rzecz kilka razy.
A lud się cieszy, że ma piknik ludowy i nie rozumie, że to na kredyt.

Łubu dubu
31-08-2022 12:00

Ciekawe te przetargi ???

Sami swoi
31-08-2022 19:05

pokaż wszystkie komentarze (10)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.