reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja
wyłączenia prądu
jacuzzi ogrodowe

20

06 2024

Grodzisk ostrzega mieszkanców przed nieuczciwymi wykonawcami wymiany pieców


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

1 - Grodzisk News


Rokrocznie w związku z rozwojem programów gospodarki niskoemisyjnej, mieszkańcy korzystają z dotacji na wymianę źródeł ciepła na przyjaźniejsze ekologii. To jednak rodzi także sposobności dla nieuczciwych firm. Sygnały o takich sytuacjach zaczęły ostatnio docierać do grodziskiego magistratu, który przestrzega mieszkańców przed nieuczciwymi wykonawcami.


Mieszkańcy poszczególnych gmin w Polsce korzystają z dotowanego centralnie, a także ze środków unijnych programu „Czyste powietrze”. W jego ramach ludzie mieszkający na danym obszarze, zwłaszcza w domach jednorodzinnych, pozyskują kilka tysięcy złotych dofinansowania na wymianę starych kotłów i innych elementów instalacji grzewczej starszej generacji na nowe urządzenia.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Kiedy przychodzi jednak już do samej wymiany mogą pojawić się problemy w postaci nieuczciwych wykonawców nowych instalacji. Ostatnio Grodzisk opublikował komunikat, iż dostaje sygnały od mieszkańców gminy, że pojawiają się nieuczciwi wykonawcy oferujący wymianę pieców.

Urzędnicy przyznają jednak, że „beneficjent dokonuje wyboru wykonawcy/ów realizujących usługi, dostawy, roboty budowlane w ramach przedsięwzięcia na własne ryzyko”. Jednocześnie urzędnicy apelują o rozważne decyzje, niepodejmowane w pośpiechu i pod presją. Z możliwością przemyślenia i konsultacji wyboru w najbliższym środowisku społecznym: z sąsiadami, w gminie.

–Zachęcamy do weryfikacji firmy jeszcze przed podpisaniem umowy. Pierwszy krok aby zweryfikować uczciwość firmy to sprawdzenie w bezpłatnych publicznych, ogólnodostępnych źródłach czy firma jest zarejestrowana i jest aktywnym przedsiębiorcą. Można to zrobić w rejestrach dostępnych w sieci – mówią.

Pełną treść komunikatu znajdziecie TUTAJ


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz

Copyright © 2014-2024 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.