reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

06

11 2023

Grodzisk: Ogromne zainteresowanie budową przedszkola na Okrężnej


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: grodzisk.pl/WizualizacjaGrodzisk: Ogromne zainteresowanie budową przedszkola na Okrężnej - Grodzisk News


Grodzisk przesunął termin składania ofert w przetargu na budowę przedszkola i żłobka przy ul. Okrężnej. Jak mówią sami urzędnicy, jest to spowodowane ogromnym zainteresowaniem ze strony potencjalnych wykonawców inwestycji, a to dobry znak dla tego przedsięwzięcia.


Grodzisk długo oczekiwany przetarg ogłosił przeszło miesiąc temu, ale na rozstrzygnięcia jeszcze poczekamy, bowiem do magistratu spływa wiele pytań, à propos szczegółów inwestycji. Urzędnicy traktują to jednak jako dobry omen w kontekście wyboru wykonawcy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Napływa do nas bardzo wiele pytań, dotyczących różnorakich aspektów zamówienia, zainteresowanie wśród firm jest ogromne, a tak doświadczenie uczy, że bardzo prawdopodobne będzie wyłonienie wykonawcy za pierwszym podejściem – mówi nam Adam Nagat, szef wydziału zamówień publicznych w Grodziskim magistracie. – Musimy na spokojnie odpowiedzieć na wszystkie pytania i będziemy czekać, co się wydarzy, ale jesteśmy dobrej myśli – dodaje Nagat.

Przy ul. Okrężnej stanie trzykondygnacyjny niepodpiwniczony budynek a teren wokół niego zostanie zagospodarowany zgodnie z funkcją przedszkolno-żlobkową obiektu.

W budynku na parterze znajdzie się oddział żłobkowy z czterema salami, a na pierwszym i drugim piętrze mieścić się będzie część przedszkolna z siedmioma salami. W skład budynku wchodzić ma też m.in. kuchnia z zapleczem, sala gimnastyczna, szatnie, pomieszczenia administracyjne, sanitarne, magazynowe i techniczne. Budynek posiada 2 klatki schodowe i 2 windy (osobową i gastronomiczną).

Budynek zaprojektowano jest w technologii tradycyjnej: fundamenty będą żelbetowe, ściany konstrukcyjne z pustaków ceramicznych a działowe z bloczków gazobetonowych, stropy w większości są z płyt kanałowych, dach o drewnianej więźbie pokryty jest papą. Wykończenie elementów zależy od przeznaczenia pomieszczeń. Budynek wyposażony będzie w instalacje: elektryczną. wodno-kanalizacyjną, odgromową, grzewczą w postaci ogrzewania z kotłowni gazowej; gazową, klimatyzacyjną, wentylacyjną przeciwpożarową i teletechniczną mechanicznej, teletechniczną,

Kolejny ważny punkt obiektu to kuchnia z pełnym wyposażeniem technologicznym, jak kuchnie gazowe, piece konwekcyjno-parowe, lodówki, kocioł warzelny, krajalnica, szatkownica, umywalki, szafy, stoły, regały, okapy, wózki transportowe.

Przed budynkiem przedszkola zaplanowano również parking dla 35 samochodów, plac zabaw Cały teren zaś zostanie oświetlony i ogrodzony.


ZOBACZ TEŻDodaj komentarz

Regulamin

akceptuję regulamin komentarzy na GrodziskNews.pl


Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii użytkowników oraz tych, które nie są ich własnością. Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Jednocześnie redakcja zastrzega sobie prawo do usuwania treści naruszających „netykietę” lub treści niepożądanych.

Za treści i działania niepożądane w portalu GrodziskNews.pl uznaje się:
– pornografię
– wulgarne, ordynarne i chamskie wypowiedzi, również takie, które stanowią zaprzeczenie pojęcia dyskusji na dobrym poziomie oraz obrażają kluby, osoby czy instytucje
– treści o charakterze prowokacyjnym
– wklejanie linków innych stron w oderwaniu od kontekstu dyskusji.
– rażące i celowe łamanie zasad języka polskiego

Informacje i materiały nadsyłane przez czytelników do redakcji portalu GrodziskNews.pl mogą być wykorzystywane według uznania członków zespołu redakcyjnego na potrzeby pracy nad publikacją oraz w samym artykule; chyba że w korespondencji z osobą nadsyłającą zaznaczono inaczej.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.

Portal GrodziskNews.pl zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.
Warning: Undefined array key "tresc" in /home/server702229/ftp/txt/koment2.php on line 62

Warning: Undefined variable $podpis in /home/server702229/ftp/txt/koment2.php on line 63

Treść komentarza
Podpis

reklama Grodzisk Mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.