reklama Grodzisk Mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

06

11 2023

Grodzisk: Ogromne zainteresowanie budową przedszkola na Okrężnej


Grodzisk News

podziel się na Facebooku podziel się na Twitterze podziel się na Pinterest podziel się na WhatsApp

foto: grodzisk.pl/WizualizacjaGrodzisk: Ogromne zainteresowanie budową przedszkola na Okrężnej - Grodzisk News


Grodzisk przesunął termin składania ofert w przetargu na budowę przedszkola i żłobka przy ul. Okrężnej. Jak mówią sami urzędnicy, jest to spowodowane ogromnym zainteresowaniem ze strony potencjalnych wykonawców inwestycji, a to dobry znak dla tego przedsięwzięcia.


Grodzisk długo oczekiwany przetarg ogłosił przeszło miesiąc temu, ale na rozstrzygnięcia jeszcze poczekamy, bowiem do magistratu spływa wiele pytań, à propos szczegółów inwestycji. Urzędnicy traktują to jednak jako dobry omen w kontekście wyboru wykonawcy.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

–Napływa do nas bardzo wiele pytań, dotyczących różnorakich aspektów zamówienia, zainteresowanie wśród firm jest ogromne, a tak doświadczenie uczy, że bardzo prawdopodobne będzie wyłonienie wykonawcy za pierwszym podejściem – mówi nam Adam Nagat, szef wydziału zamówień publicznych w Grodziskim magistracie. – Musimy na spokojnie odpowiedzieć na wszystkie pytania i będziemy czekać, co się wydarzy, ale jesteśmy dobrej myśli – dodaje Nagat.

Przy ul. Okrężnej stanie trzykondygnacyjny niepodpiwniczony budynek a teren wokół niego zostanie zagospodarowany zgodnie z funkcją przedszkolno-żlobkową obiektu.

W budynku na parterze znajdzie się oddział żłobkowy z czterema salami, a na pierwszym i drugim piętrze mieścić się będzie część przedszkolna z siedmioma salami. W skład budynku wchodzić ma też m.in. kuchnia z zapleczem, sala gimnastyczna, szatnie, pomieszczenia administracyjne, sanitarne, magazynowe i techniczne. Budynek posiada 2 klatki schodowe i 2 windy (osobową i gastronomiczną).

Budynek zaprojektowano jest w technologii tradycyjnej: fundamenty będą żelbetowe, ściany konstrukcyjne z pustaków ceramicznych a działowe z bloczków gazobetonowych, stropy w większości są z płyt kanałowych, dach o drewnianej więźbie pokryty jest papą. Wykończenie elementów zależy od przeznaczenia pomieszczeń. Budynek wyposażony będzie w instalacje: elektryczną. wodno-kanalizacyjną, odgromową, grzewczą w postaci ogrzewania z kotłowni gazowej; gazową, klimatyzacyjną, wentylacyjną przeciwpożarową i teletechniczną mechanicznej, teletechniczną,

Kolejny ważny punkt obiektu to kuchnia z pełnym wyposażeniem technologicznym, jak kuchnie gazowe, piece konwekcyjno-parowe, lodówki, kocioł warzelny, krajalnica, szatkownica, umywalki, szafy, stoły, regały, okapy, wózki transportowe.

Przed budynkiem przedszkola zaplanowano również parking dla 35 samochodów, plac zabaw Cały teren zaś zostanie oświetlony i ogrodzony.


ZOBACZ TEŻ
💬︎   dodaj komentarz


reklama Grodzisk Mazowiecki


📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2023 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.