reklama Grodzisk Mazowiecki
REKLAMA

Grodzisk odłowi wszystkie psy z posesji, której właściciel zginął w pożarze

Grodzisk News

skomentuj podziel się na Facebooku podziel się na WhatsApp

foto: CzytelnicyGrodzisk odłowi wszystkie psy z posesji, której właściciel zginął w pożarze - Grodzisk News


Wracamy do sprawy tragicznego pożaru Grodzisku Mazowieckim, w którym zginął właściciel posesji u zbiegu ul. Rzecznej i Granicznej. Okazuje się, że mężczyzna nie miał rodziny, a na nieruchomości pozostawił sobie gromadkę psów. Grodziszczanie mieszkający po sąsiedzku dopytują czy zwierzęta zostaną odłowione, ze względów bezpieczeństwa ludzi oraz samych czworonogów.


Przypomnijmy. Niedługo przed godziną piątą rano w poniedziałek strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze  posesji przy ul. Granicznej/Rzecznej. Na miejscu okazało się, że pożarem objęty jest cały dom oraz inne zabudowania gospodarcze na posesji. W trakcie działań strażacy odnaleźli na posesji nieprzytomnego mężczyznę. Ratownicy medyczni niestety stwierdzili zgon

Okazuje się mężczyzna mieszkał sam, ale miał na posesji, kilka a z relacji sąsiadów wynika, że czasem nawet – kilkanaście psów. Zaniepokojeni sąsiedzi zwrócili się do nas z prośbą, aby dowiedzieć się, czy zwierzęta zostaną odłowione. – Psów jest cała gromada, niektóre agresywne. Dzwoniłam w tej sprawie już rano w poniedziałek do straży miejskiej. Zapewnili, że odłowią psy, ale czy na pewno? Chodzi nie tylko o bezpieczeństwo mieszkańców, ale też o dobro tych zwierząt, które trzeba przecież karmić i o nie zadbać – dodaje mieszkanka.

REKLAMA
reklama Grodzisk Mazowiecki

Z pytaniem w tej sprawie zwróciliśmy się do grodziskiego wydziału ochrony środowiska i gospodarki odpadami. – Właściciel posesji rzeczywiście nie miał nikogo, kto mógłby zająć się psami. Rozpoczęliśmy już ich sukcesywne odławianie. Wszystkie zostaną odłowione – zapewniają grodziscy urzędnicy.


Byłeś świadkiem wypadku lub nietypowego zdarzenia?

Chcesz zwrócić na coś uwagę naszych czytelników?

ZOBACZ TEŻ




💬︎   dodaj komentarz



AKTUALNOŚCI

Batalion WOT z Książenic poszukuje ratowników medycznych

61 Batalion Lekkiej Piechoty w Książenicach szuka osób, które chcą wykorzystać swoje umiejętności w służbie Ojczyźnie. Prowadzi nabór na stanowiska ratowników.

Lekki dach i estetyczne wykończenie – w jakich sytuacjach gonty dachowe sprawdzają się najlepiej?

Gonty dachowe należą do materiałów pokryciowych wykorzystywanych zarówno w budownictwie jednorodzinnym, jak i przy modernizacji starszych obiektów. Ich popularność wynika między innymi z niewielkiej masy, stosunkowo prostego montażu oraz dużej różnorodności wzorów i kolorów. W praktyce wybór tego rodzaju pokrycia powinien być jednak uzależniony od parametrów technicznych dachu, warunków eksploatacyjnych oraz oczekiwanej trwałości materiału. W artykule przedstawiono sytuacje, w których gonty dachowe mogą okazać się korzystnym rozwiązaniem oraz omówiono ich najważniejsze właściwości.

Pożar budynku w Golach. W akcji sześć zastępów straży

W piątek doszło do pożaru w budynku jednorodzinnym w miejscowości Gole w gminie Baranów. W akcji gaśniczej brało udział sześć zastępów straży pożarnej.

Burze nad regionem. IMGW wydał ostrzeżenie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie wydał ostrzeżenie przed burzami mogącymi nawiedzić nasz region.

Piotr Stokowiec znalazł nowy klub

Były szkoleniowiec Pogoni Grodzisk Mazowiecki Piotr Stokowiec znalazł już nowy klub – został pierwszym trenerem Polonii Warszawa.

Szkoła w Skułach będzie świętować 130-lecie

W połowie czerwca Szkoła Podstawowa im. Marii Kownackiej w Skułach będzie obchodzić piękny jubileusz – 130-lecie istnienia. Obchody będą huczne.

Port Polska. Będzie umowa z wykonawcą fundamentów pod terminal

Spółka Centralny Port Komunikacyjny ma zielone światło na podpisanie umowy z wykonawcą fundamentów terminala. Krajowa Izba Odwoławcza (KIO) oddaliła bowiem wniesione odwołanie. Inwestycję zrealizuje firma Budimex.

Rozpoczął się długi weekend. Częstsze patrole policji na drogach

Dziś rozpoczęliśmy długi czerwcowy weekend związany ze świętem Bożego Ciała. Kilka dni wolnego zachęci z pewnością wiele osób do wyjazdów. Nad bezpieczeństwem podróżnych czuwają policjanci z całego stołecznego garnizonu m.in. na głównych drogach wyjazdowych.





NAJPOPULARNIEJSZE



NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANE



odwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2026 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.