reklama Grodzisk mazowiecki
TEMATY NA CZASIE:
koronawirus
CPK
wypadki
policja

23

10 2020

Grodzisk o stanie zakażeń w szkołach i przedszkolach


Grodzisk News


Grodzisk o stanie zakażeń w szkołach i przedszkolach - Grodzisk Newsreklama Grodzisk mazowiecki

Poniżej przedstawiamy tę wiadomość. Na terenie naszej gminy wzrasta liczba zachorowań na Covid-19. Dotyczy to także placówek oświatowych, stąd pojawiające się co jakiś czas informacje o kolejnych klasach przebywających na kwarantannie. Część z rodziców oczekuje w związku z tym zamknięcia szkół i przejścia na naukę zdalną. Przedstawiamy więc Państwu informacje na temat możliwości wdrożenia takiego rozwiązania w obecnej sytuacji.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

amo wprowadzenie żółtej lub czerwonej strefy na terenie danego powiatu nie oznacza automatycznego przechodzenia szkół w tryb nauki mieszany czy zdalny. Zgodnie ze stanowiskiem MEN standardowym sposobem organizacji zajęć powinna być forma tradycyjna. Natomiast dyrektorzy szkół mogą wprowadzić pod pewnymi warunkami kształcenie mieszane (hybrydowe) lub zdalne, ale nie powinno ono być dłuższe niż zwyczajowe 14 dni, przeznaczone na czas kwarantanny.

Kształcenie hybrydowe można wprowadzić, gdy Sanepid, biorąc pod uwagę liczbę i charakter zachorowań na danym terenie, uzna to za konieczne. Kształcenie to powinno dotyczyć pojedynczych lub niewielkich grup uczniów, zajęć w mniejszych grupach lub części klas. Z kolei, aby dyrektor szkoły podjął decyzję o zawieszeniu wszystkich zajęć stacjonarnych i przejściu na nauczanie zdalne, potrzebna jest zgoda organu prowadzącego oraz pozytywna opinia państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarno-Epidemiologicznego, która zostanie wydana, gdy będzie duże zagrożenie epidemiczne w powiecie lub zaistnieją przypadki zachorowań lub kwarantanny grupy osób w danej placówce.

Jednocześnie informujemy, że nasza gmina jest przygotowana do nauki zdalnej. Z pozyskanych dotacji zakupiono i przekazano na potrzeby szkół materiały sanitarne (maseczki, rękawice, płyny do dezynfekcji, opryskiwacze) oraz 92 laptopy, a na kolejne jest prowadzone postępowanie przetargowe. Gmina przekazała szkołom w formie darowizny 21 laptopów, po to, aby dzieci i nauczyciele, którzy nie mogą dysponować własnym sprzętem mogli odbywać lekcje. Udostępniono też dla szkół 79 modemów 3G, 90 kamerek internetowych oraz 70 tabletów z Poczekalni PKP. Od momentu zakupienia dla grodziskiego szpitala aparatu do badań diagnostycznych w kierunku Covid 19, w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się wirusa, gmina finansuje testy dla pracowników oświaty.

Poniżej przedstawiamy dane, dotyczące kwarantanny w grodziskich placówkach. Aktualne informacje będziemy zamieszczać w każdym tygodniu.

PlacówkaLiczba oddziałów na kwarantannie
Przedszkole nr 41 oddział do dnia 23.10 1 oddział do dnia 24.10 2 oddziały do dnia 26.10 Ze względu na nieobecność nauczycieli zawieszone są zajęcia 4 oddziałów do dnia 23.10
Szkoła Podstawowa nr 11 oddział do dnia 22.10 1 oddział do dnia 26.10
Szkoła Podstawowa nr 24 oddziały do dnia 22.10
Szkoła Podstawowa nr 61 oddział do dnia 22.10
Szkoła Podstawowa w Izdebnie1 oddział do dnia 22.10
Łącznie na kwarantannie aktualnie przebywa 12 oddziałów, z czego 7 do dnia 22 października br. Jeszcze na początku tygodnia liczby te były zdecydowanie większe i wynosiły: 27 oddziałów (w dniu 19 października) oraz 19 oddziałów (w dniu 20 października). Ogólna liczba klas w grodziskich jednostkach to 266.

0

💬︎   dodaj komentarz

O chryste ! Tyle szkół na kwarantannie ! Więc jedank ludzie mają rację z tą potańcówką u Krupskiego

Kreatywna nazwa
23-10-2020 14:49

Piękne liczby.... jak dobrze,że od poniedziałku zdalne.

Olka
23-10-2020 14:50

Rodzice oczekiwali porzadku,kontroli czy dzieci noszą maseczki i dbania o to aby dzieci z kwarantanny nie chodziły na zajęcia !!!
tyle w temacie tego przydługiego tekstu

Pati
23-10-2020 14:53

Prawda jest taka, że pomimo ogromnego wzrostu zachorowań, każecie chodzić najmłodszym do placówek. A to tylko dlatego, że przez rozdawnictwo pisiorów (na premie dla siebie mają kasę) tego Państwa nie stać na kolejny lockdown. ZUS nie ma pieniędzy na wypłatę kolejnych zasiłków dla rodziców i otwarcie to mówi. Sanepidy nie panują nad sytuacją, ludzie którzy powinni być a kwarantannie dowiadują się o tym po 4-5 dnia, w których normalnie funkcjonowali mając kontakt z innymi. Tylko totalny ignorant nie zadbał o to, aby zatrudnić więcej osób w sanepidzie. Potrafią tylko podstępem wprowadzać ustawy, niszczyć sądownictwo, a z kobiet robić niewolnice o odbierać podstawowe prawa człowieka. Udają wiarę w Boga, wszystko robią na pokaz, a na rękach mają coraz więcej ludzkiej krwi.

Jola
23-10-2020 15:03

Trudno się z Panią nie zgodzić.

Tomasz
24-10-2020 07:49

A co z przedszkolem nr 5 w łąkach czemu nic nie jest napisane przecież tam tez są osoby +

Mama
23-10-2020 18:33

Jeśli ktoś ma trochę rozumu w głowie to w żadnym wypadku nie powinien puszczać dzieci do przedszkola/ szkół jeśli tylko ma taką możliwość. Jak można kazać nosić wszędzie maseczki, zamknąć restauracje itp. i w tym samym czasie kazać dzieciom chodzić do szkół i przedszkoli. Zbliża się nieunikniona katastrofa. Nie ma się co oszukiwać - Sanepid już nie działa.

Kazik
23-10-2020 19:57

Kazik jak ktoś ma trochę rozumu, to wie, że jak się zamknie szkoły to masa ludzi nie będzie pracować, bo musi z tymi dziećmi zostać. Państwa nie stać na wypłacanie kasy za opiekę milionom ludzi. Katastrofa to już jest - gospodarcza.

Hansik
23-10-2020 20:38

Czemu nie ma wyników z Kilińskiego. Strach napisać? Już tydzień temu ponad 300 uczniów na Kwarantannie! Obecnie nawet nie wiadomo...

Mar
23-10-2020 20:23

No i własnie tak to wyglada !!!! To jest skandal !!!! Za coś takiego o czym pisze "Mama"powinien polecieć albo z-ca burmistrza (on odpowiasa za oświate)albo Biuro Oświaty !!

Ps: przecież to wszystko pokłosie balangi z okazji Dnia nauczyciela

Pati
23-10-2020 20:59

Mój syn chodzi do szkoły nr 4 w łąkach w czwartek okazało się że jedno z rodziców na pozytywny wynik. Pani wychowawczyni zadzwoniła do wybranych rodziców i poinformowała o tym fakcie przy czym prosiła żeby nie siać paniki. I co cisza żadnej kwarantanny, żadnej informacji na librusie wszystko zamiecione pod dywan.

Ana
23-10-2020 22:36

Racja - nie trzeba siać paniki. Aby klasa miała nałożoną kwarantanne wynik dodatni musi mieć nauczyciel lub uczeń w klasie... Zgodnie z informacją z sanepidu chory rodzic nie powoduje zamknięcia klasy.

Ozdrowieniec
23-10-2020 23:29

Ana,to samo jest w innych szkołach. Na szczęście ludzie zaczęli tu o tym pisać i zrobiło sie głośno na ten temat. Psse w naszym mieście nie funkcjonuje, Biuro oświaty również. Oświata w tym trudnym okresie została pozostawiona sama sobie. Nie siać paniki....dobre....zamiatamy pod dywan i po sprawie. Był wirus, nie ma wirusa. Czary mary.

Olka
24-10-2020 09:25

Ziemia Grodziska rządzi, Ziemia Grodziska radzi, Ziemia Grodziska CIĘ nie zdradzi...

as wywiadu
26-10-2020 11:23

reklama Grodzisk mazowiecki

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.