TEMATY NA CZASIE:
inwestycje
CPK
wypadki
policja

15

03 2021

Grodzisk o dzisiejszym raporcie MZ: Mamy nadzieję, że takie liczby się utrzymają


Grodzisk News


foto: Mariusz KordelGrodzisk o dzisiejszym raporcie MZ: Mamy nadzieję, że takie liczby się utrzymają - Grodzisk News


Po poprzednich dniach kiedy wskaźniki zachorowań w powiecie grodziskim były rekordowe – nawet za sobotę był to wskaźnik 11,48 na 10 tysięcy mieszkańców – dziś liczby wyglądają znacznie bardziej optymistycznie. Magistrat opublikował komentarz w tej sprawie.


reklama Grodzisk mazowiecki

– Najnowsze wyniki dotyczące zakażeń koronawirusem w powiecie grodziskim. Już dawno nie było aż tak niskiego wyniku! W całym powiecie na 134 wykonane testy na obecność koronawirusa tylko 20 osób uzyskało wynik pozytywny. Liczba potwierdzonych zakażeń na 10 tysięcy mieszkańców wynosi 2,070000. Jeszcze prawie dwa tygodnie temu wskaźnik ten wynosił 11,2. Mamy nadzieję, że taki wynik utrzyma się przez dłuższy czas – czytamy na Facebooku magistratu.

REKLAMA
reklama Grodzisk mazowiecki

Dziś także urzędnicy podali, że w związku z obostrzeniami na Mazowszu, częściowo zawieszona została działalność bibliotek w grodziskiej gminie. Co to oznacza? – Pomimo zamknięcia drzwi biblioteki dla Czytelników, nadal istnieje możliwość wypożyczenia materiałów bibliotecznych. W Bibliotece Głównej oraz w Filii nr 2 (Pawilon Kultury) będziemy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00 – 16:00. Wznawiamy również działalność w reżimie sanitarnym Filii w Kadach w jej obowiązujących do tej pory godzinach i dniach otwarcia. Filia w Izdebnie Kościelnym pozostaje nieczynna. Nie będzie możliwości wejścia do żadnej z bibliotek, będziemy jedynie realizowali określone usługi – poinformowały biblioteki.

Osoby powyżej 70. roku życia oraz niepełnosprawne mogą zamówić woluminy przez telefon. Pozostali czytelnicy mogą korzystać z wrzutni i książkomatu na stacji PKP w Grodzisku Mazowieckim. – Zamówienia można składać również przez Katalog on-line lub telefonicznie z odbiorem osobistym do interesującej nas placówki (Biblioteka Główna, Pawilon Kultury Filia nr 2 lub Filia nr 1 w Kadach) – na odbiór zamówienia będziemy umawiać się z Państwem osobiście, prosimy oczekiwać na kontakt – mówią pracownicy biblioteki.

💬︎   dodaj komentarz

Prosze nie manipulowac danymi!!!! W zeszly poniedzialek liczba zachorowan wynosila 26, a dzis 20. Jaki to spadek, przy sredniej z ostatnich 7 dni na poziomie ok. 100 zachorowan dziennie?! Czy grodziscy urzednicy sa jeszcze mniej kompetentni niz sie wielu wydaje? Znacie podstawy statystyki? Porownuje sie dane porownywalne - poniedzialek do poniedzialku. A nie wyrywa sie cos z kontekstu, zeby wytlumaczyc sie z otwarcia placow zabaw i przypieczetowac sukces gminnego lockdownu. Jestesmy drugi dzien z kolei na trzecim miejscu w kraju. Taki jest prawdziwy obraz. Nie ta polityczna propaganda

Agnieszka
15-03-2021 14:15

Dobrze ze teraz dane sa publikowane centralnie przez Ministerstwo Zdrowia, a nie przez lokalne sanepidy, jak bylo wczesniej. Przynajmniej je znamy i to na biezaco. Inaczej sanepid w grodzisku moglby byc znowu poltora miesiaca na kwarantannie, tak jak na jesieni, kiedy sytuacja w grodzisku juz byla zla (ale nie tak zla jak teraz).

abc
15-03-2021 14:33

Sukces grodziskich wladz w opanowaniu pandemii trzeba zglosic do WHO. Moze inni tez na tym skorzystaja :) no i jeszcze raz trzeba to oglosic i polansowac sie w tv. Najpierw genialnym pomyslem lokalnego lockdownu, teraz jego sukcesem. Jakie my mamy super wladze. Poradzily sobie nawet z covidem. Niewazne ze mamy trzecie miejsce w kraju pod wzgledem zakazen i awansowalismy z ok. 15 miejsca w 2 tygodnie. To jest miś, przepraszam sukces, na miare naszych mozliwosci.

J.K.
15-03-2021 14:55

pokaż wszystkie komentarze (8)📰︎ NAJPOPULARNIEJSZE💬︎ NAJCZĘŚCIEJ KOMENTOWANEodwiedź nasz profil na FB

Copyright © 2014-2021 - Grodzisk News - wszelkie prawa zastrzeżone.