06 06 2019

Grodzisk (nieco) podwyższa dodatki dla nauczycieli

06.06.2019, godz.: 19:23
Grodzisk (nieco) podwyższa dodatki dla nauczycieli
fot. Pixabay

Grodzisk przyjął uchwałę, na mocy której wzrosną nieco dodatki do pensji nauczycieli szkolnych i przedszkolnych. W myśl nowych ustaleń pula na nagrody wzrośnie z 1,28 na 3,13 procent osobowego funduszu płac.

Uchwała reguluje również sytuacje, w których przyznawane będą dodatki ze specjalnego funduszu nagród dla nauczycieli. 13 procent funduszu przeznaczonych będzie na nagrody burmistrza, natomiast 87 procent stanowić będą pieniądze na nagrody przyznawane przez dyrektorów placówek oświatowych.

Owe dodatki będą przyznawane z okazji Dnia Edukacji Narodowej, ważnych wydarzeń w życiu danej szkoły, zakończenia roku szkolnego oraz Dnia Samorządu Terytorialnego. W uzasadnieniu do uchwały urzędnicy podają, że współczesne pokolenie nauczycieli aktywnie włącza się` w rozwój społeczności lokalnej, a ta aktywność wykracza poza działalność stricte oświatową.

Ponadto szkoły – czytamy dalej – za sprawą swoich kadr promują obywatelską i patriotyczną postawę.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata